کد خبر: 17640 A

در جلسه ای با حضور معاون وزیر صنعت در رشت؛

از جمله مهم ترین مصوبات جلسه اخیرپیگیری نحوه دریافت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی فعال در سطح استان که وضعیت تولید و اشتغال خود را حفظ کرده اند و نیز پرداخت تسهیلات به واحد های صنعتی بحران زده است.

ایلنا- رشت: مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به تدوین مصوبات راهبردی حوزه صنعت در جلسه اخیر ستاد معین صنعت، معدن و تجارت استلان،. پرداخت تسهیلات به واحد های صنعتی بحران زده گیلان از جمله این مصوبات عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، مجید عباسیان پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شهرکهای صنعتی گیلان با اعلام این خبر،اظهار داشت: با توجه به اختیارات قابل توجه معین وزیر صنعت، معدن و تجارت در استانها تصمیمات راهبردی حوزه صنعت با حضور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اتخاذ شد.

وی از جمله مهم ترین مصوبات جلسه اخیر را پیگیری نحوه دریافت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی فعال در سطح استان که وضعیت تولید و اشتغال خود را حفظ کرده اند و نیز پرداخت تسهیلات به واحد های صنعتی بحران زده ذکر کرد.

این مسوول، ابراز کرد: صدور ضمانتنامه بانکی از طریق صندوق ضمانت از سرمایه گذاری صنایع کوچک برای واحد هایی که با مشکل تامین وثیقه جهت دریافت تسهیلات مواجهه هستند و جانمایی عرصه برای صنعت خودروو ایجاد نمایشگاه بین المللی در استان گیلان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

به گفته عباسیان امین،استقرار صنوف و دانشگاه صنعت در سطح شهرکهای صنعتی گیلان و همچنین پیگیری منابع انرژی مورد نیاز شهرکها و نواحی صنعتی علی الخصوص تامین برق از مباحث مذکور و مورد تصویب جلسه ستاد معین بوده است.

وی تاکید داشت: تامین عرصه مورد نیاز به جهت ایجاد شهرک صنعتی مرزی از اهم تصمیمات جلسه ستاد معین صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بود.

رئیس هیئت مدیره شهرکهای صنعتی گیلان تصریح کرد: بر این که در این جلسه مقرر شد به جهت پیگیری منظم و تداوم جلسات ستاد معین استان تاپایان سال در دستور کار قرار گیرد.

عباسیان امسین در پایان،یاد آور شد: جلسه ستاد معین صنعت، معدن و تجارت که با حضور استاندار، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، مدیران دستگاههای نظارتی، مدیران دستگاههای اجرایی و مدیران بانکهای استان گیلان تشکیل.تصمیمات راهبردی درحوزه صنعت اخذ شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر