کد خبر: 17665 A

وزیر راه:

قصد داریم امسال تعداد 1.5 میلیون واحد مسکن مهر در بافت فرسوده، شهرهای زیر 25 هزار و بالای 25 هزار نفر و در شهر و روستاها افتتاح کنیم.

ایلنا- گیلان: وزیر راه و شهرسازی،گفت:امسال 1.5 میلیون واحد مسکن مهر در کشور افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت،علی نکیزاد در حاشیه سفر اخیر خود به گیلان با اعلام این خبر،افزود: قصد داریم امسال تعداد 1.5 میلیون واحد مسکن مهر در بافت فرسوده، شهرهای زیر 25 هزار و بالای 25 هزار نفر و در شهر و روستاها افتتاح کنیم.

وی اذعان کرد:اگر این اتفاق مهم انجام شود تعداد 980 هزار واحد مسکن مهر شهری و روستایی برای سال آینده باقی می‌ماند.

*افتتاح 62 هزار واحد مسکن گیلان در سال جاری


این عضو هیئت دولت دهم جمعیت گیلان را طبق سرشماری سال 85 تعداد 2 میلیون و 404 هزار نفر عنوان کرد و  ابراز داشت: این جمعیت در قالب 670 هزار خانوار و 670 هزار واحد مسکونی است.

نیکزاد با بیان اینکه تعداد 167 هزار واحد مسکونی در دولت نهم و دهم در شهرها و روستاهای گیلان در حال احداث است، تصریح کرد: 30 درصد مجموع مسکن موجود در گیلان در دولت نهم و دهم ساخته شده و قصد داریم تا پایان عمر دولت دهم تعداد واحدهای مذکور را به پایان برسانیم.

وی به افتتاح 68 هزار واحد شهری و روستایی در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال می‌خواهیم 62 هزار واحد مسکن شهری، روستایی، بافت فرسوده و خودمالک را در گیلان افتتاح کنیم و در این صورت 37 هزار واحد برای سال آینده باقی می‌ماند.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بالغ بر 12 هزار واحد مسکونی در بخش شهری و روستایی گیلان تاکنون افتتاح شده است، بیان کرد: تعداد 50 هزار واحد باقی‌مانده است.


وی بزرگ‌ترین سایت مسکن مهر گیلان را در رشت عنوان کرد و یادآور شد: بالغ بر 30 هزار واحد مسکن مهر در رشت در دست ساخت است.

*بررسی موضوع افزایش نرخ اقلام ساختمانی در کشور


نیکزاد درباره افزایش نرخ کالای ساختمانی ابراز کرد: یک گروه کارشناسی موضوع افزایش نرخ اقلام ساختمانی را بررسی می‌کند.


وی اضافه کرد: واحدهای مسکونی که در مرحله اسکلت‌بندی، سفت‌کاری و نازک‌کاری هستند تلاش می‌شود در موعد مقرر به پایان برسند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر