کد خبر: 1924 A

با حضور 8 کشور برگزار می شود؛

رئیس پارک علم وفناوری گیلان، گفت: همایش شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی در روزهای ششم و هفتم شهریور ماه امسال در پارک این استان برگزار خواهد شد

ایلنا - رشت: رئیس پارک علم و فناوری گیلان، گفت: همایش شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی در روزهای ششم و هفتم شهریور ماه امسال در پارک این استان برگزار خواهد شد.

مجید متقی طلب در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رشت با اعلام این خبر،اظهار داشت: در این گردهمایی معاون فناوری و پژوهشی وزیر علوم،، معاون وزیر و رییس همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، و نماینده کامستک آقای دکتر ماهسار از پاکستان و همچنین استاندار گیلان حضور خواهند داشت.

به گفته وی این همایش به عنوان اولین مجمع عمومی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی با هدف تصویب اساسنامه شبکه با حضور نمایندگانی از کشورهای پاکستان، ترکیه، تونس، تانزانیا، مالزی، نیجریه، سوریه و سنگال تشکیل خواهد شد.

این مسوول،ابراز داشت: در این نشست علاوه بر طرح موارد مرتبط با شبکه پارک ها، کارگاه آموزشی با عنوان " نقش پارک¬های علم و فناوری در توسعه اقتصادی دانش بنیان" با حضور رؤسا و معاونین پارک های علم و فناوری کشور برگزار خواهد شد.

متقی طلب،بیان داشت:پارک علم و فناوری گیلان در سال گذشته از طرف وزارت علوم، به عنوان دبیرخانه و محل استقرار شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی و نیز کانون هماهنگی و ارتباط بین پارک های کشورهای اسلامی معرفی و دبیرخانه مذکور با حضور پروفسور عطاءالرحمان، هماهنک کننده کل کامستک، و در دیماه 1390، افتتاح شد.

وی اظهار کرد: کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک) دارای سه کمیته می باشد که از جمله آنها کمیته علم و فناوری است که شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی به عنوان زیر مجموعه این کمیته محسوب می شود.

رئیس پارک علم وفناوری گیلان،تاکید کرد: محل دبیرخانه شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی - به نشانی اینترنتی www.instp.ir-، در ساختمان اصلی پارک علم و فناوری گیلان مستقر می باشد.

متقی طلب در پایان،خاطر نشان کرد: در راستای برگزاری این همایش میهمانان کشورهای خارجی از موزه میراث روستایی دیدن کردند تا با آداب و رسوم و فرهنگ مردم گیلان آشنا شوند و اقلام فرهنگی مربوط به جاذبه های گردشگری استان به زبان خارجی به این میهمانان عرضه شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر