کد خبر: 20491 A

شهردار رشت خبر داد:

شهردار رشت از عدم پرداخت 82 درصد سهم دولت برای خرید و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوس رانی کلانشهرهای کشور ابراز نگرانی کرد.

ایلنا- رشت: شهردار رشت از عدم پرداخت 82 درصد سهم دولت برای خرید و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوس رانی کلانشهرهای کشور ابراز نگرانی  کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، سید محمد علی ثابت قدم در چهارمین نشست مشترک فرماندهان راهور و معاونان و مدیران عامل حمل و نقل و ترافیک شهرداری های کلان شهرهای کشور در سالن اجتماعات یکی از هتل های این شهر برگزار شد، جمعی که امروز، رشت میزبانی آنرا بر عهده دارد، ۴۰درصد جمعیت کشور را در خود جای دارد.

وی ادامه داد: در مدیریت شهری رفتارها می تواند دچار تغییر شود و اگر از این منظر نگاه کنیم، مقوله ترافیک که اجتماعی ترین پدیده اجتماعی بوده و بسیار تاثیر گذار است.

به گفته این مسئول توسعه سیستم حمل و نقل عمومی وظیفه حاکمیتی بر عهده مدیریت شهری است را می توان تبیین نمود و تاثیر گذاری آن در مدیریت شهری را بررسی کرد

ثابت قدم، اذعان داشت: بسیاری از مشکلاتی که در حوزه ترافیک داریم، در نگاه جامعه اثر گذار است و باید هر چه سریعتر نسبت به رفع این مشکل اقدام کرد.

وی تصریح کرد: بار منفی عدم تامین منابع مالی، تلفیق ترددهای درون و برون شهری به لحاظ اجتماع و نوع فرهنگ حاکم بر ترافیک که به نگاه شهر و روستا بر می گردد، از معضلات موجود هست.

این دانش آموخته دکتری معماری و شهرسازی، ابراز کرد:به واسطه عدم تامین اعتبارات و عدم پرداخت عوارض سهم شهرداری ها به واسطه عوارض قانونی در سطح کشور، عملاً چیزی که مردم پرداخت می کنند برای آنان هزینه نمی شود.

ثابت قدم،اظهار امیدواری کرد با درایت به این نقطه برسیم که مشکلات ترافیکی را به حداقل برسانیم.

وی به وضعیت شهر رشت پرداخت و بیان داشت: رشت در شب حدود 720 هزار نفر و در روز یک میلیون و 200 هزار نفر را در خود جای می دهد و این به نسبت صبح به شب در کل کشور شاید از تهران هم به نوعی یک مقدار مقیاس عددی آن بیشتر باشد ونشان دهنده این است که باید توجه ویژه ای به حمل و نقل عمومی داشته باشیم.

به گفته شهردار، به طور یقین حوزه حمل و نقل عمومی به عنوان یک پایه به سایر بخش ها مثل شهرسازی نیز باید در نظر گرفته شود و با نگاهی که به صورت خاص در کلان شهرها حاکم است امید است مشکلات کمتری داشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر