کد خبر: 2349 A

رئیس پارک علم و فن آوری گیلان:

اولین همایش دو روزه شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی روز جاری در رشت با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی شروع به کار کرد.

ایلنا - رشت: اولین همایش دو روزه شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی روز جاری در رشت با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و جمعی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی شروع به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، این همایش به عنوان اولین مجمع عمومی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی با هدف تصویب اساسنامه شبکه با حضور نمایندگانی از کشورهای پاکستان، ترکیه، تونس، تانزانیا، مالزی، نیجریه، سوریه و سنگال تشکیل شد.

رئیس پارک علم و فن آوری گیلان در این مراسم همایش طی سخنانی، اظهار داشت: در برخی از کشورهای اسلامی پارکهای علم و فن آوری به عنوان یک ابزار محرک در راه اندازی و رشد فن آوری ایجاد کسب و کار مبتنیبر دانش و تسهیل ار تباط بین محققین و جوامع ایجاد شده اند.

مجید متقی طلب، خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری گیلان در سال گذشته از طرف وزارت علوم، به عنوان دبیرخانه و محل استقرار شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی و نیز کانون هماهنگی و ارتباط بین پارک های کشورهای اسلامی معرفی و دبیرخانه مذکور با حضور پروفسور عطاءالرحمان، هماهنک کننده کل کامستک، و در دیماه 1390، افتتاح شد.

وی اظهار کرد: کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک) دارای سه کمیته می باشد که از جمله آنها کمیته علم و فناوری است که شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی به عنوان زیر مجموعه این کمیته محسوب می شود.

به گفته این مسوول، محل دبیرخانه شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی در ساختمان اصلی پارک علم و فناوری گیلان مستقر می باشد وبرگزاری این نشیت در گیلان پیامدهای مثبتی برای استان دارد.
متقی طلب حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری عنوان کرد و بیان داشت: پارک فناوری گیلان مجری فن بازار ایران نیز هست.

وی ابرازداشت پارک گیلان به منظور نیل به اهداف و رسالت خود اهداف چون تولید، انتقال و بومی سازی فناوری و نیز تسهیل در تجاری‌سازی آن را دنبال می‌کند.

رئیس پارک علم و فن آوری گیلان در پایان اظهار کرد:پارک استان، به منظور تبدیل دانش به ثروت، تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و ایجاد شبكه فناوری بین صنعت و دانشگاه از طریق ارائه خدمات متناسب در هر حوزه ایجاد شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر