کد خبر: 23913 A

عضو هیئت رییسه شورای شهر از رئیس جمهوری درخواست کرد:

حضور دستفروشان و وجود بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی در سلمانداراب رشت در شان میرزا نیست و لازم است شورا با دریافت اعتبارات ملی، وضعیت این مکان را سامان دهد.

ایلنا- رشت: یک عضو هیات رئیسه شورای شهر رشت  با ابراز تاسف از حذف سالروز شهادت میرزا از تقویم رسمی کشور، تاکید کرد: دست اندرکاران برگزاری اولین کنگره ملی بزرگداشت میرزا کوچک خان جنگلی باید خواستار برگرداندن این حادثه مهم و تاریخی به تقویم رسمی کشور باشند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد محمودیان در نشست علنی 491 شورای اسلامی این شهر با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهوری به گیلان به منظور شرکت در کنگره بزرگداشت میرزا کوچک خان،اظهار کرد: حضور احمدی نژاد در این مراسم فرصت مناسبی است تا خروجی های این کنگره را مضاعف کنیم.

وی با اشاره به مشکلات محله سلیمانداراب که محل دفن پیکر میرزا کوچک خان است،اذعان کرد: حضور دستفروشان، وجود  بافت فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی، در شان میرزا نیست و لازم است شورا با دریافت اعتبارات ملی، وضعیت این مکان را سامان دهد.

این مسئول خاطر نشان کرد: سال گذشته خرید زمینی در نزدیکی سلیمان داراب به منظور ساماندهی دستفروشان در شورای شهر مورد بحث قرار گرفت، اما اجرایی نشد.

محمودیان از  رئیس  شورا ی شهر رشت خواست، بار دیگر خرید این قطعه زمین را در دستور کار قرار داده و اطراف مزار میرزا را ساماندهی کند.

وی میرزا کوچک افتخار استان گیلان توصیف کرد و بیان داشت: باید تندیس هایی در ابعاد بزرگ که در شان شخصیت ایشان باشد؛ در ورودی تمامی شهرهای استان و از جمله در میدان گیل ساخته و نصب شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر