کد خبر: 23918 A

عضو شورای شهر رشت:

هر چند که سفر احمدی نژاد همراه با هیات دولت نیست ولی اعضای شورا می توانند بار دیگر مطالبات کلان و مغفول مانده رشت و از همه مهمتر دریافت اعتبارات ملی برای اجرای پروژه های عمرانی مطالعه شده را مطالبه کنند.

ایلنا- رشت: یک عضو شورای اسلامی شهر رشت، تصریح کرد: اجرای بافت فرهنگی اطراف خانه میرزا کوچک در رشت نیازمند اعتبارات کلان ملی است.

به گزارش ایلنا از رشت، غلام رضا هاتفی در جلسه علنی 491 شورای اسلامی این شهر حضور  احمدی نژاد  در جمع مردم رشت را فرصتی دانست و  اظهار کرد: هر چند که سفر  احمدی نژاد همراه با هیات دولت نیست،ولی  اعضای شورا می توانند بار دیگر مطالبات کلان و مغفول مانده رشت و از همه مهمتر دریافت اعتبارات ملی برای اجرای پروژه های عمرانی مطالعه شده مطالبه نمایند.

به گفته وی، حضور رئیس جمهور ی فرصت مناسبی است تا شورا طرح های کلان خود را پیگیر شود چراکه بودجه سال 92 نیز در همین دولت بسته خواهد شد و می توان امیدوار بود که اعتبار طرح های یادشده در بودجه سال آتی مصوب شود.

این مسئول، بیان داشت: پیگیری حل مشکلات کلان نظیر: ساماندهی رودخانه های رشت، پروژه دفع آب های سطحی و فاضلاب های صنعتی و اجرایی کردن قطار شهری که کتابچه های مطالعاتی نیز موجود است؛ وظیفه ماست که باید از طریق استاندار  گیلان پیگیر دریافت اعتبارات دولتی آن باشیم.

هاتفی   با اشاره به بازسازی خانه میرزا کوچک خان توسط شورای سوم گفت: طرح مطالعه شده دیگری موجود است که هدف آن ایجاد یک مرکز فرهنگی در خانه میرزاست.

وی  ابراز کرد: در این طرح سنگفرش خیابان استادسرا، خرید املاکی در مجاورت خانه میرزا و الحاق به آن مجموعه برای ساخت یک مجموعه فرهنگی، احداث پارکینگ و احیای بافت منازل آن محدوده و همخوان با خانه میرزا دیده شده  است.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: اجرای این  طرح نیاز به اعتبار کلانی است که می توان با تعامل با استانداری و میراث فرهنگی از  رئیس جمهوری مطالبه کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر