کد خبر: 2419 A

جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس:

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از کشورهای توسعه یافته با ترور دانشمندان ایرانی تمایلی به رشد کشورهای اسلامی ندارند.

ایلنا - رشت: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از کشورهای توسعه یافته با ترور دانشمندان ایرانی تمایلی به رشد کشورهای اسلامی ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در اولین روز نخستین همایش شبکه پارکهای علم وفن وفناوری کشورهای اسلامی که در این شهر برگزار شد،با بیان اینکه برخی از کشورهای توسعه یافته تمایلی به رشد کشورهای اسلامی ندارند، اظهار کرد: نمونه بارز این ادعا تروز دانشمندان ایرانی به خصوص دانشمندان هسته‌ای است.

وی خاطر نشان کرد: این کشورها بدنبال جلوگیری از رشد علم در کشورهای اسلامی هستند و نگران پیشرفت کشورهای اسلامی در این زمینه هستند به گونه‌ای که پیشرفت علمی در این کشورها را زنگ خطری برای خود تلقی می‌کنند.

این مسئول تبادل تجریبات و انتقال مهارت‌های علمی در بین کشورهای اسلامی را از ضروریت‌های شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی برشمرد و ابرازداشت د: این شبکه مجموعه‌ای مردمی و دانش بنیان است.

جعفرزاده ایمن آبادی با اعلام آمادگی مجلس برای عملیاتی کردن اهداف شبکه پارک‌های علمی و فناوری کشورهای اسلامی،بیان داشت: مجلس با آمادگی کامل زمینه‌های لازم در جهت تحقق اهداف شبکه پارک‌های علمی و فناوری کشورهای اسلامی را فراهم خواهند کرد.

وی اظهار کرد:این نشست می‌تواند دستاوردهای خوبی برای همکاری‌های بعدی کشورهای اسلامی داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر