کد خبر: 2902 A

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان به ایلنا خبر داد:

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان از در دست مطالعه بودن احداث 20 سد در این استان خبر داد و گفت: این استان در احداث و استفاده ازسدهای لاستیکی در کشور پیش گام است.

ایلنا- رشت: مدیرعامل آب منطقه ای گیلان از در دست مطالعه بودن احداث 20 سد در این استان خبر داد و گفت: این استان در احداث و استفاده ازسدهای لاستیکی در کشور پیش گام است.

سیف اله آقا بیگی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رشت با اظهار خرسندی ازاین که علاوه بر 7 سد آماده اجرا، آب منطقه ای گیلان احداث 20سد دیگر را در دست مطالعه دارد،اظهار داشت: همزمان نیز سدهای شهر بیجار، شفا رود و پلرود این استان در حال اجرا هستند.

وی سدهای شهر بیجار، شفا رود و پلرود گیلان هنگام رسیدن به بهره برداری کامل 540 میلیون متکر مکعب آب وارد چرخه استان خواهد نمود ولی هم اکنون استانمان در خصوص احداث و استفاده ازسدهای لاستیکی در کشور پیشگام و با احداث 11سد لاستیکی گیلان می تواند در مجموع 80 میلیون متر مکعب آب تامین نماید.

این مسوول، تصریح کرد: محقق شدن سند ملی توسعه منابع آب گیلان سالانه نیازمند 230میلیارد تومان اعتبار است و امسال حدود 300میلیارد تومان از طریق فروش اوراق مشارکت، فایناس و منابع عمومی برای این سند پیش بینی شده و امید است محقق بشود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر