کد خبر: 32170 A

مدیركل راه گیلان:

میزان اعتبار اختصاص یافته به امر راهداری از محل استانی و ملی حدود 250 میلیارد ریال واین میزان با توجه به گستردگی راههای استان جوابگو نیست.

ایلنا- رشت: مدیر كل راه و شهرسازی گیلان میزان اعتبار اختصاص یافته به امر راهداری را ناچیز دانست و اذعان کرد: اعتبارات سالانه راهداری  این استان 335میلیارد تومان کمبود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت حجت شعبان پور در جلسه راه و شهرسازی گیلان  با بیان این مطلب اظهار کرد:   گیلان بیش از 10 هزار و 685 کیلومتر از مجموع طول راه‌ها برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: از این مقدار، بیش از 309 کیلومتر راه اصلی، 53 کیلومتر آزادراه، 366 کیلومتر بزرگراه، یک‌هزار و 115 کیلومتر راه فرعی و بالغ بر 8 هزار و 840 کیلومتر راه روستایی  هست.

این مسئول  باز نگهداری راههای مواصلاتی را از دغدغه های راهداران برشمرد و  تصریح کرد:  443 نفرنیروی انسانی در قالب 46 اكیپ راهداری با 269 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبك در 16 راهدار خانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار و با آسفالت سرد به مقدار 210 تن، نمك به مقدار 700 تن و ماسه 06 به مقدار سه هزار  تن آماده نگهداری از راههای ارتباطی در فصل زمستان  هستند.

شعبانپور میزان اعتبار اختصاص یافته به امر راهداری گیلان  را بسیار ناچیز  دانست  و اذعان کرد: سالانه برای راهداری  استان  اعتباری بالغ بر 360 میلیارد تومان نیاز است در حالی که میزان اعتبار اختصاص یافته به امر راهداری از محل استانی و ملی حدود 250 میلیارد ریال  واین میزان با توجه به گستردگی راههای استان جوابگو نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر