کد خبر: 37152 A

رییس سندیكای كارخانجات چای شمال كشور خبر داد:

یك شركت خصوصی متعهد شده تا 22 بهمن ماه سال جاری 22 میلیارد تومان معوقات چایكاران را پرداخت كند.

ایلنا:  رییس سندیكای كارخانجات چای شمال كشور از پرداخت معوقه 22 میلیارد تومانی چایكاران خبر داد.

نعمت یاورزاده، در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینكه در یك سال گذشته فروش چای قاچاق در كشور متوقف شده و همین امر باعث افزایش واردات قانونی به كشور شده است، اظهار داشت: هم اكنون با ارائه مجوزهای قانونی واردات چای حدود 52 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تولید چای ایرانی با شرایط حاكم بر آن كه ناشی از واردات بی‌رویه و عدم وجود ساماندهی بازار مصرف در دو دهه اخیر است همواره با مشكلات زیادی مواجه بوده است.

رییس سندیكای كارخانجات چای شمال كشور گفت: میزان تولید چای در كشور در سال 70 حدود 73 هزار تن بود كه در سال جاری به 22 هزار تن رسیده است یعنی تولید چای داخل به كمتر از یك سوم تقلیل یافته است.

یاورزاده با اشاره به قیمت چای خارجی و مقایسه آن با چای داخلی در بازار گفت: هم اكنون قیمت هر كیلوگرم چای خارجی 22 هزار تومان است اما قیمت چای داخلی كه کیفیت قابل قبولی هم دارد بین 400 تا 700 تومان متغیر است.

وی تصریح كرد: چایكاران نهایت تلاش خود را برای افزایش كیفیت چای تولید داخل به كار می‌برند و عرضه چای باید بر اساس اعلام نیاز بازار صورت گیرد و با تامین نقدینگی برای ادامه تولید مورد نیاز، عرضه ناموزون چای از طرف تمام تولیدكنندگان بدون برنامه‌ریزی منتفی شود.

وی با بیان اینكه مطالبات كشاورزان چای كار از این هفته پرداخت می‌شود خاطر نشان كرد: یك شركت خصوصی متعهد شده تا 22 بهمن ماه جاری 22 میلیارد تومان معوقات چای كاران را پرداخت كند.

یاورزاده همچنین میزان مصرف چای داخلی در سال جاری را حدود  10 هزار تن عنوان كرد.‌

 

چای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر