کد خبر: 40022 A

تذکر جعفر زاده به وزیر آموزش و پرورش:

گیلان دارای ۵۲۸۷ نفر دانش آموز در ۴۵ مرکز آموزش شبانه روزی و بنا به اطلاع واصله به دلیل ۷۸۲ میلیون تومان بدهی به فروشگاه ها و مغازه داران، دیگر قادر به تامین مواد غذایی نبوده و از این رو یکی پس از دیگری در آستانه تعطیلی قرار دارند

ایلنا- گیلان: یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار اتخاذ تدابیر لازم به منظور جلوگیری از تعطیلی مدارس شبانه روزی استان گیلان به بهانه نبود اعتبار لازم شد.

به گزارش ایلنا از گیلان، متن تذکر غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی به حمید رضا حاجی بابائی به شرح ذیل است:

استان گیلان دارای ۵ هزار و ۲۸۷ نفر دانش آموز در ۴۵ مرکز آموزش شبانه روزی می‌باشد که بنا به اطلاع واصله به دلیل ۷۸۲ میلیون تومان بدهی به فروشگاه‌ها و مغازه داران، دیگر قادر به تامین مواد غذایی نبوده و از این رو یکی پس از دیگری در آستانه تعطیلی قرار دارند:

- مقاطع راهنمایی: تعداد دانش آموز دختر ۸۱۱ نفر در ۱۱ مرکز آموزشی و تعداد دانش آموز پسر ۶۵۹ نفر در ۱۰ مرکز آموزشی (بدهکاری ۲۴۰ میلیون تومان)

- مقطع متوسطه عمومی: دانش آموز دختر ۱۸۱۲ نفر در ۱۰ مرکز آموزشی و دانش آموز پسر ۱۴۸۶ نفر در ۱۰ مرکز آموزشی (بدهکاری ۴۵۱ میلیون تومان)

- مقطع متوسطه کشاورزی: تعداد دانش آموز پسر ۴۸۳ نفر در ۴ مرکز آموزشی (بدهکاری ۹۱ میلیون تومان)

به عنوان مثال: دانش آموزان دبیرستان شبانه روزی پسرانه امام صادق (ع) بخش رانکوه شهرستان املش بدلیل عدم تامین غذای کیفی و کافی در چند هفته اخیر، در تاریخ ۲۹/۸/۱۳۹۱ مدرسه مزبور را بمقصد خانه‌های خود ترک و عملاً مدرسه یاد شده تعطیل شده است. این موضوع ضمن بازتاب منفی در بین مردم منطقه، در پایگاههای خبری و اینترنتی انعکاس نامناسبی داشته است.

شایان ذکر است که غذای دبیرستان مزبور از طریق دبیرستان شبانه روزی دخترانه فاطمیه آن منطقه تامین می‌گردید که بدلیل بدهکاری ۵۰ میلیون تومانی آن از سال ۱۳۹۰ و ۱۵ میلیون تومان در سال جاری (۱۳۹۱) دیگر قادر به تامین مواد غذایی نبوده و از سرویس دهی غذایی به دبیرستان پسرانه امام صادق (ع) عاجز می‌باشد.

- دبیرستان تعطیل شده امام صادق (ع) دارای ۵۳ نفر دانش آموز می‌باشد. اولیاء و دانش آموزان مزبور یاد آور شدند که در صورت بهبود در وضعیت غذایی و امکانات، به مدرسه باز خواهند گشت.

با بررسی به عمل آمده، تمام مدارس شبانه روزی دارای شرایطی نظیر دبیرستان تعطیل شده امام صادق (ع) بوده و در صورت عدم اقدام عاجل در حل تامین اعتبار، تعطیلی مدارس مزبور یکی پس از دیگری متصور می‌باشد. تعطیلی مدارس شبانه روزی، ضمن داشتن بازتاب منفی، مورد بهره برداری سوء بدخواهان نیز قرار خواهد گرفت و مسئولان ذیربط نیز بشدت نگران اوضاع مدارس فوق الذکر می‌باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر