کد خبر: 47139 A

استاندار گیلان:

برای ساخت این سد تا كنون 47 میلیارد تومان هزینه شده و برای تكمیل آن تا سال 94، 200 میلیارد تومان دیگر نیاز است/سد مخزنی پلرود پس از سد سفیدرود، بزرگترین سد گیلان محسوب می شود/طول تاج این سد 172 متر و حداكثر ارتفاع آن از پی 100 متر است.

ایلنا- گیلان: استاندار گیلان عصر امروز پس از افتتاح همزمان طرح های روستایی در سقالكسار رشت به شهرستان رودسر سفر  و از سد مخزنی پلرود رودسر بازدید كرد.

به گزارش ایلنا ازگیلان، در این سفر كه نماینده رودسر و املش، فرماندار رودسر، مدیرعامل آب منطقه ای، مدیران كل اقتصاد و دارایی و منابع طبیعی،کیهان هاشم نیا  را همراهی می كردند، از مراحل مختلف ساخت این سد مخزنی از جمله تونل های انحراف آب و مخزن سد بازدید كرد و با گزارشات پیمانكار پروژه از نزدیك درجریان روند ساخت سد قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان در حاشیه این بازدید از پیشرفت 23 درصدی ساخت سد مخزنی پلرود  رودسر خبر داد و اظهار کرد: برای ساخت این سد

تا كنون 47 میلیارد تومان هزینه شده  و برای تكمیل آن تا سال 94، 200 میلیارد تومان دیگر نیاز است.

کیهان هاشم نیا  با اشاره به حجم تنظیم آب 215 میلیون متر مكعبی سد پلرود، خاطر نشان کرد: آب رسانی به 27 هكتار از اراضی كشاورزی، تامین آب شرب شهرهای لنگرود، رودسر، كلاچای، املش و كومله به میزان 40 میلیون مترمكعب درسال و تولید انرژی برق سالانه 70 گیگاوات ساعت و ساخت نیروگاه 16 مگاواتی از اهداف ساخت این سد است.

وی با بیان اینكه سد مخزنی پلرود پس از سد سفیدرود، بزرگترین سد گیلان محسوب می شود، ابراز کرد: طول تاج این سد 172 متر و حداكثر ارتفاع آن از پی 100 متر است.

گفتنی است  سد پلرود در 18 كیلومتری جنوب غربی كلاچای بر روی رودخانه پلرود در حال ساخت است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر