کد خبر: 50643 A

انتقاد مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان:

از عدم فعال کردن بخش توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای حضور در همایش و نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران از ۱۶ تا ۱۸ ماه جاری انتقاد کرد


ایلنا- رشت: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از عدم فعال کردن بخش توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای حضور در همایش و نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران از ۱۶ تا ۱۸ ماه جاری انتقاد کرد.


به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، امید عزیزی امروز یک شنبه در جلسه ستاد دائمی تسهیلات سفرهای گیلان، از تعدادی فرمان داران و مدیران دستگاههای اجرائی استان که در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری و نمایشگاه بین المللی تهران ورود پیدا کرده‌اند، قدر دانی کرد.


وی اذعان کرد: برخی از فرمانداران گیلان در پاسخ به مکاتبه معاونت امور برنامه ریزی استانداری پاسخ داده‌اند آمادگی حضور در این همایش و فرصت سرمایه گذاری را نداریم.


این مسئول با تاکید بر اینکه از هر فرصت سرمایه گزاری استفاده نکنیم به تهدید تبدیل می‌شود، خاطر نشان کرد: قرار بود یک روزی این نمایشگاه و همایش در گیلان برگزار بشود ولی یکی از دلایل بحث اعتبارات و بودجه بود که به یک تاریخ دیگر موکول شد.


عزیزی، بیان داشت: الان این فرصت برای ما ایجاد شده و هزینه تمام شده حضور هر شهرستانی با توجه به ظرفیت‌های بخشهای خصوصی و دولتی در این نمایشگاه با احتساب اقامت، پذیرایی و دائر کردن غرفه در ‌‌نهایت سه میلیون تومان خواهد شد.


وی متذکر شد: با توجه به داشتن ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی گیلان، اگر از این ظرفیت‌ها استفاده نکنیم، فرصت سرمایه گذاری را از دست داده‌ایم.


به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، حضور کشورهای مختلف در این نمایشگاه و معرفی ظرفیت‌هایی که باید داشته باشیم، واقعآ قیمت تمام شده آن در طول این دو روز هزینه چندانی نیست.


عزیزی با تصریح بر اینکه همه دستگاه‌ها مشکلات مالی دارند، ابراز داشت: با ید از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده بشود و الان از شانزده شهرستان گیلان فقط ۸ شهرداری برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.


وی متذکر شد: با همکاری بخش خصوصی تعداد غرفه‌های گیلان را در این نمایشگاه بین المللی به ۳۰ غرفه برسانیم ولی حق استان گیلان این نیست.


این مسئول، گفت: این سهمیه‌ای برای استانهای مختلف کشور برای حضور در این نمایشگاه بین المللی محسوب می‌شود و ما اگر نتوانیم از این ظرفیت استفاده بکنیم، به ضرر استان خواهد بود.


عزیزری، یاد آور شد: بسیاری از شهرداران، بخش داران و فرمان داران گیلان در خواست هدایت ویا جذب اعتبارات اندک دولتی را در اعتبارات عمرانی ما دارند ولی این فرصت یک فرصت بسیار خوبی است.


وی تاکید کرد: هم اکنون تمام بستر‌ها برای جذب این سرمایه گزاری آماده است و حتی واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی گیلان بسترهای حقوقی جهت بستن قرار داد‌ها در طول بر پائی این نمایشگاه و فرصت‌های سرمایه گزاری مستقر کرده است تا کارهای حقوقی عزیزان را انجام بدهد.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، خاطر نشان کرد: انتظار ما این است حداقل بتوانیم با تعداد ۶۰ غرفه در این نمایشگاه بین المللی حاضر بشویم.


عزیزی، معتقد است این نمایشگاه و فرصت سرمایه گزاری به دو بخش برپایی نمایشگاه و عرضه ظرفیت‌ها و جذب سرمایه گزار و عقد قرداد با آنان و نیز اجرای پنل تخصصی با همکاری دانشگاه پیام نور و فعالین بخش گردشگری سلامت استان تقسیم می‌شود.


به گفته وی با همکاری دانشگاه پیام نور و فعالین بخش گردشگری سلامت گیلان توانستیم یکی از شش استان باشیم که در جایگاه پنل تخصصی و برنامه برای بحث‌های علمی با توجه به داشتن ظرفیت‌های موجود در استان بشویم.


این مسئول، گفت: تمام مکاتبات و ریز برنامه‌های این همایش فرمان داران و دستگاه‌های اجرایی گیلان شده ولی متاسفانه هیچ دستگاه اجرائی تاکنون پا جلو نگذاشته است.


عزیزی، تصریح کرد: از سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان انتظار داشتیم که بیاید بخش خصوصی خود را فعال بکنند و این حق استان ما هست و ما اگر در این زمینه اقدام نکنیم نه تنها جهت حضور در نمایشگاه جز استانهای بر‌تر نخواهیم شد، بلکه دچار خسران خواهیم شد.


وی اضافه کرد: خسران به این دلیل رخ خواهد داد تا دیروز بحث جذب سرمایه گزار بود و چرا سرمایه گزار نمی‌فرستین، امروز بستر آماده برای جذب سرمایه گزار وجود دارد ولی استقبال نداریم.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان از برگزاری جشنواره ملی نوروز (صدا ی بهار) از 28 اسفند 91 لغایت 16 فروردین 92 هم زمان در كشور در استان گیلان خبر داد.

عزیزی هدف از برگزاری جشنواره ملی نوروز را ایجاد و ارتقاء سطح نشاط اجتماعی، پویایی در جامعه، غنی سازی اوقات فراغت مسافران و توزیع مناسب مسافران سفر در تعطیلات نوروزی اعلام كرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر