کد خبر: 54251 A

انتقاد سردار حزنی در رشت:

وی با اشاره به فعالیت سه هزار مسجد کشور در زمینه های برگزاری اقامه نماز، برگزاری کلاس های قرآن و دیگر اقدامات فرهنگی از عدم فعالیت 57 هزار مسجد دیگر در این گونه امورات انتقاد کرد و در شان جمهوری اسلامی ندانست.

ایلنا- گیلان: فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از وجود شصت هزار مسجد متعلق به شیعیان در کشور خبر داد و غیر فعال بودن 57 هزار مسجد ایران را در شان جمهوری اسلامی ایران ندانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت،سردار سید ضیاءالدین حزنی  امروز چهارشنبه در جریان مراسم اختتامیه جشنواره اولین جشنواره مطبوعات فجر گیلان که در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری خاتم النبیاء ص این شهر با اعلام وجود 70 هزار مسجد در کشور،اظهار کرد: 60 هزار از این مساجد متعلق به شیعیان و مابقی مربوط به اهل سنت است.

وی با اشاره به فعالیت سه هزار مسجد کشور در زمینه های برگزاری اقامه نماز،برگزاری کلاس های قرآن و دیگر اقدامات فرهنگی از عدم فعالیت 57 هزار مسجد دیگر در این گونه امورات انتقاد کرد و در شان جمهوری اسلامی ندانست.

به گفته وی از جمله مشکلات مسجد غیر فعال کشور می توان به نداشتن روحانی و امام جماعت، سیستم گرمایشی اشاره کرد و اذعان داشت: تعدادی از مساجد غیر فعال در مواقع برگزاری ختم اموات درب آن بازمی شود.

این مسئول ابراز کرد: در کشور 600مسجد ساخته شده و یا در حال ساخت داریم و درخواست ساخت هزار و 200 مسجد دیگر به قرار گاه سازندگی کوثر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارسال شده است.

سردار حزنی با ابراز ناخرسندی از کمبود مساجد در گیلان از اهالی رسانه و مطبوعات این استان در خواست کرد که در امر ترویج و گسترش مسجد سازی در گیلان تلاش و همکاری کنند.

وی وظیفه و مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را ساخت مساجد ندانست و تاکید کرد: قرار گاه سازندگی کوثر سپاه برای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری ساخت مساجد را در دستور کاری خود قرار داده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر