کد خبر: 54487 A

مصطفی پورمحمدی در پاسخ به ایلنا:

مقام معظم رهبری ضعف و ناکارآمدی سیستم های داخلی را می دیدند و به همین خاطر هشدارهای لازم را دادند که توجه بیشتری شود، ولی متاسفانه اقدامات لازم و کافی برای اینکه جلوی این سیر نزولی را بگیریم، اتفاق نیفتاد.

ایلنا- رشت: رئیس سازمان بازرسی کل کشور، تاکید کرد: اشتغال‌زائی و جذب سرمایه گذاری، حمایت از کار و سرمایه ایرانی روند در سال تولید ملی مناسبی ندارد و جزو دغدغه‌های عمومی است.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی پور محمدی در نشست امروز با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در گیلان مبنی بر ارزیابی خود از تحقق شعار سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اظهار کرد: نظر ما درباره سال تولید ملی متاسفانه خوب نیست.

وی ادامه داد: امسال، سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام‌گذاری شد و مقام معظم رهبری، دغدغه‌شان این بود که تولید ملی در حال افت است و بر مشکلات افزوده شده است و این هشدار را دادند که جلوی این روند گرفته شود.

این مسئول با ابراز ناخرسندی شدید از این که تاکنون اقدامات کافی برای جلوگیری از این سیر نزولی صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری یک توجه به تحریم‌ها داشتند و می‌دیدند تحریم‌ها دارد تشدید می‌شود و شرایط را دارد برای ما سخت می‌کند، دغدغه‌های داخلی داشتند.

به گفته پورمحمدی، مقام معظم رهبری ضعف و ناکارآمدی سیستم‌های داخلی را می‌دیدند و به همین خاطر هشدارهای لازم را دادند که توجه بیشتری شود، ولی متاسفانه اقدامات لازم و کافی برای این که جلوی این سیر نزولی را بگیریم، اتفاق نیفتاد.

وی اذعان کرد: اشتغال‌زائی و جذب سرمایه‌گذاری در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی روند مناسبی ندارد و جزو دغدغه‌های عمومی است و استان گیلان هم آمدیم همین حرف‌ها را از دیروز تا حال در هر جلسه‌ای هستیم داریم می‌شنویم.

کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری با تاکید بر این که کشور نیازمند یک نگاه تحولی و اصلاحی دارد، یادآور شد: مقام معظم رهبری از ما چنین انتظاری دارد.

پور محمدی، متذکر شد: امیدواریم با تلاش و همت خبرنگاران، افکار عمومی حامی این نگاه باشد تا بتوانیم در محیط‌های تصمیم گیری و انتخابی با هم این فضای تحولی و اصلاحی را در کشور به وجود آوریم.

وی با تاکید بر این که خبرنگاران و اصحاب رسانه باید در طرح سوالات خود باید جرات داشته باشند، بیان داشت: در سازمان بازرسی کل کشور قرارمان این است که از فضای رسانه‌ای حمایت بکنیم و این کار را هم داریم انجام می‌دهیم، ولی چون امکانات و پول در اختیار ما نیست، آن چنان توفیق نداریم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به اظهارات تعدادی خبرنگاران مبنی بر این که در صورت بیان انتقاد با تهدید مواجه می شوند، تاکید کرد: جا نزنید،با صبوری کردن و جدیت به خرج دادن به نتیجه می رسید و خداوند اجر صابرین را می‌دهد و باید در این راه ایستاد و مقاومت کرد.

پور محمدی خطاب به خبرنگاران، ابراز کرد: اگر شما می‌خواهید فضای نقد در کشور نهادینه بشود، باید شما و دیگران مثل ما هزینه بدهید و در صورتی که عافیت طلب شدیم به نتیجه نخواهیم رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر