کد خبر: 57467 A

اولتیماتوم رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان:

ازسال 92ودر صورت مشاهده کوچکترین تخلف از پارکینگ داران مذکور درب آنان بسته می شود و تا وقتی که در سمت ریاست پلیس راهور گیلان حضور دارم اجازه انتقال خودرو به آنان نخواهم داد.

ایلنا- رشت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از عزم جدی خود با برخورد با پارکینگ داران متخلف توقیف خودرو در این استان خبر داد و تاکید کرد: ازسال 92ودر صورت مشاهده کوچکترین تخلف از پارکینگ داران مذکور درب آنان بسته می شود و تا وقتی که در سمت ریاست پلیس راهور گیلان حضور دارم اجازه انتقال خودرو به آنان نخواهم داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، سرهنگ سید تقی امینی ضیابری در نشست با اصحاب رسانه های فعال در حوزه پلیس راهور گیلان با تصریح بر این که از این پس در شهر رشت،دیگر شهروندان شاهد کشیدن خودرو مردم در سطح خیابان نخواهند بود، اظهار کرد: با اخذ گرفته شده موسسات مجاز مکلف شده اند از سال 92خودرو بر تهیه کنند.

به گفته وی موسسات مجاز فقط موتور سیکلت،خودروهای سواری و وانت بار را حق ندارند بر روی خیابان ها حق ندارند بکشند و خودروهای نیمه سنگین نظیر مینی بوس و کامیونت و نیز وسایطنقلیه سنگین را باید با یدک کش به سمت پارکینگ یدک کنند.

این مسئول با اشاره به ماده 13 قانون برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی،خاطر نشان کرد: آئین نامه اجرایی آن توسط شخص احمدی نژاد،رئیس جمهوری نوشته و به پلیس راهور ناجا ابلاغ کرده که از یک ماه مانده به سال 92باید اجرایی می کردیم.

سرهنگ امینی ضیابری،اذعان کرد: موسسات خودرو بر ی که پلیس راهور گیلان همکاری می کردند تاکنون نتوانستند این نوع خودرو رذا تهیه نمایندو قول داده اند ازسال 92با تهیه این گونه خودرو کار انتقال حمل و انتقال خودروهای تصادفی و متخلف را به پارکینگ ها آغاز کنند.

وی با انتقاد شدید از عملکرد خیلی از پارکینگ داران نگه دارنده خودروهای توقیفی شهر رشت که در امسال تخلفات بی شماری از آن سر زده است،تاکید کرد: پارکینگ هایی که اقدام به تخلف به هر شکل ممکن کنند با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

این کارشناس عالی تصادفات پلیس راهور گیلان،یاد آور شد: هم اکنون خودروهای شخصی پلیس راهور استان با مامور به شدت بر عملکرد این گونه پارکینگ داران کنترل می کنند که تعدادی از پارکینگ داران متخلف نیز شناسایی شده است.

سرهنگ امینی ضیابری با اعلام تعطیلی دو پارکینگ متخلف که محل نگهداری خودروهای توقیفی بوده اند که با اخذ آخرین تعهد اجازه بازگشایی مجدد به آنان داده شده است،تاکید کرد: ازسال 92ودر صورت مشاهده کوچکترین تخلف از پارکینگ داران مذکور درب آنان بسته می شود و تا وقتی که در سمت ریاست پلیس راهور گیلان حضور دارم اجازه انتقال خودرو به آنان نخواهم داد.

وی درباره دلایل خود برای عدم اجازه انتقال خودروهای توقیفی در صورت مشاهده تخلف توسط ماموران پلیس راهور گیلان ابراز کرد: مردم به اندازه کافی گرفتاری و مشکلات دارند و ناراضی و ناراحت هستند و ترس و واهمه ای که لحظه ای می آیند و خودروی خود را مشاهده نمی کنند،احتمال سکته هم وجود دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان،بیان داشت: متاسفانه خیلی از پارکینگ داران می آیند و با پول و یک سری ارتباطات چنین تخلفاتی را مرتکب میشوند و زحمات ما و همه را زیر سوال می برند که پذیرفتنی نیست.

سرهنگ امینی ضیابری با اعلام همکاری پلیس راهور گیلان فقط با دو موسسه مجازحمل خودروهای توقیفی و نیز تصادفی در مرکز استان،افزود: موسسه مجاز در حمل خودروهای تصادفی«امداد گران گیل» و شرکت حمل خودروهای توقیفی«نگاه نو» هستند.

وی با تاکید بر این که دیگر شرکت ها به هیچ وجه اجازه حق جا به جایی خودروهای مردم را ندارند ازشهروندان خواست در صورت مشاهده بلافاصله به 110 اطلاع دهند تا برخورد قانونی صورت گیرد.

این مسئول،اذعان داشت: طبق دستور العمل پلیس هر گونه خسارتی به خودرویی در زمان حمل وارد شود صاحب موسسه مکلف است پس از ارائه نظریه افسران پلیس راهور پرداخت کنند و از سویی دیگر در صورتی که خودرویی در محل غیر مجازی توقف و خودروی حمل با جرثقیل آن را بالا برده و بسته باشد،با مشاهده مالک باید آن وسیله نقلیه را تحویل دهند.

سرهنگ امینی ضیابری،اظهار کرد: در صورت عدول مامور پلیس از تحویل خودرو به مالک، در همان محل خاتمه کار مامور و راننده خودروی حمل با جرثقیل اعلام خواهد شد و در این راستا برای عدم نارضایتی مردم آن قدر مامور و راننده خودرو حمل با جرثقیل از کار بیکار کرده ایم در حالی که یک ریال از درآمد آن به راهور نمی رسد.

وی با اشاره به توصیه هایی مکرر خود به ماموران و رانندگان خودروهای حمل با جرثقیل، تصریح کرد:بارها به خودروهای حمل با جرثقیل گفته ام،شما باید برای مردم الگو ونمونه باشند و مردم ازشما ناراضی و به عملکردتان بدبین هستند و کوچک ترین خطایی را زیر ذره بین می برند و گذشت نمی کنند.

رئیس پلیس راهور گیلان با تقبیح حرکت خودروهای حمل با جرثقیل در خلاف جهت خیابانها و معابر،یاد آور شد: این خودروها که دارای چراغ های گردان هستند نباید با حرکت در خلاف جهت خیابانها و معابر قانون را زیر پا بگذارند و به مردم دهن کجی کنند،چون در اختیار پلیس راهور قرار دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر