کد خبر: 6403 A

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی:

گام بعدی در مسیر توسعه استان، اعمال قوانین منطقه آزاد انزلی در تمامی بخش های تولیدی، صنعتی، تجاری، ترانزیتی و گردشگری است

ایلنا - انزلی: مدیرعامل منطقه آزاد انزلی بر ضرورت همکاری همه دستگاههای اجرائی گیلان جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال مولد در این سازمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از انزلی، سعید رحیمی جلسه مشترك با ناظر گمركات گیلان خواستار همكاری گمرك استان جهت افزایش درآمدهای این سازمان شد و اظهار داشت: مناطق آزاد ایران از ردیف بودجه عمومی دولت استفاده نمی نمایند و تمامی فعالیت های عمرانی جهت توسعه زیرساختهای این مناطق از طریق منابع داخلی درآمدی این سازمانها هزینه می شود.

به گفته وی جهت توسعه زیرساختها به منظور جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال مولد باید منابع درآمدی این سازمان افزایش یابد تا بستر رشد و توسعه اقتصادی استان فرآهم شود.

این مسئول با اشاره به تجربه كاری خود در مناطق آزاد قشم، چابهار و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، اذعان کرد:هیچ توفیقی جز در سایه تعامل و همكاری واقعی ایجاد نمی شود و  توسعه منطقه آزاد انزلی منوط به همكاری و تعامل همه جانبه دستگاه های اجرایی گیلان و سازمان بوده و ما به دنبال گسترش و تعمیق همكاریها با همه بخش ها در مسیر فعال كردن همه ظرفیت های منطقه هستیم چراكه معتقدیم دست خداوند با جماعت است.

رحیمی با تشكر از مسئولان گیلان به جهت ایجاد و امكان اعمال قانون تردد خودرو با پلاك منطقه در محدوده مصوب، ابراز داشت: این امر علاوه بر بالابردن ایمنی شهروندان،چهره استان به عنوان قطب گردشگری كشور را تغییر داده و موجب درآمدزایی منطقه می شود.

وی معتقد است گام بعدی در مسیر توسعه استان، اعمال قوانین منطقه آزاد انزلی در تمامی بخش های تولیدی، صنعتی، تجاری، ترانزیتی و گردشگری است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، قانون مناطق آزاد را یكی از قوانین بسیار خوب و پیشرو در مسیر جذب سرمایه گذار ارزیابی کرد و بیان داشت: بیائیم با كمك یكدیگر شرایطی را فرآهم آوریم تا مردم و سرمایه گذاران از تمامی مواهب قانونی منطقه آزاد انزلی بهره مند شوند.

رحیمی تاکیدكرد: باید موانع بهره مندی مردم استان از مزایا و قوانین مناطق آزاد با تعامل و همكاری همگی مسئولین استان برداشته شود و ساكنین محدوده این منطقه نیز مانند سایر مناطق آزاد از این مزیتها برخوردار شوند.

وی هم چنین خواستار تعامل هر چه بیشتر معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان متبوع خود با گمركات استان شد ومتذکر شد: امیدوارم در ادامه تغییرات در مسیر رشد منطقه، با تأسیس پنجره واحد سرمایه گذاری از سوی سازمان شاهد تسریع در خدمات رسانی به سرمایه گذاران باشیم.

ناظر گمركات گیلان نیز در این جلسه مشترک با بیان اینكه گمرك منطقه آزاد انزلی در دورنمای ترسیم شده از سوی گمركات كشور به دلیل قرار گرفتن در محدوده این منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد افزود: تا پایان سال جاری ساختار گمرك حسن رود واقع در محدوده منطقه آزاد ابلاغ شده و جایگاه آن ترفیع می یابد.

پرویز تقوی خواستار راه اندازی بخش تجاری گمرك فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت با همكاری سه جانبه فرودگاه،گمرك و منطقه آزاد شد و یاد آور شد: باید از فرصت منطقه آزاد انزلی به منظور ایجاد و بهره برداری از مواهب پروازهای تجاری از طریق فرودگاه رشت استفاده كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر