کد خبر: 67579 A

بازرس کل گیلان:

بسیاری از مدیران در گیلان درخصوص شرح وظایف و رسالت خود اطلاعات جامع و کافی نداشته و این یکی از آسیب‌های مدیریتی در استان محسوب می شود. سازمان بازرسی به عنوان اصلی ترین دستگاه نظارتی نگران تحقق همین موضوعات است.

ایلنا: بازرس کل گیلان گفت: هر کس که در این نظام احساس مسئولیت می‌کند و به عنوان مدیر و کارگزار خدمت می‌کند، باید به طور دائم و مستمر عملکرد خود و زیر مجموعه تحت مدیریت خود را رصد و کنترل کند تا نقاط ضعف و قوت را شناسائی و ضمن برطرف کردن این نقاط ضعف در تقویت نقاط قوت نیز تلاش کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، سید حمید حسینی در جلسه معارفه هیأت بازرسی در اداره کل راه و شهر سازی گیلان، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» و وجود تحریم‌های ناجوانمردانه از سوی دشمنان اسلام و انقلاب اظهار کرد: شرایط و وضعیت کنونی کشور همانند سال ۱۳۹۱ همچنان در شرایط خطیر، حساس و تاریخی است و نیازمند حرکت جهادی است هم در عرصه اقتصادی و هم در عرصه سیاسی.

وی در ادامه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب درخصوص شرایط و ویژگی‌های رئیس جمهوری آینده نظام اسلامی، خاطر نشان کرد: معظم له بر تداوم خوبی‌ها و محاسن رؤسای جمهوری قبلی و پرهیز از معایب و بدی‌های آن تاکید داشتند.

به گفته این مسئول، با کمی تأمل و دقت در این پیام مهم و اساسی و تحلیل دقیق آن می‌توان به این نکته کلیدی و مهم دست پیدا کرد که این شرایط و این خصوصیات فقط به شخص ریاست جمهور در کشور اختصاص نداشته بلکه هر کس که در این نظام احساس مسئولیت می‌کند و به عنوان مدیر و کارگزار خدمت می‌کند باید به طور دائم و مستمر عملکرد خود و زیر مجموعه تحت مدیریت خود را رصد و کنترل کند تا نقاط ضعف و قوت را شناسائی و ضمن برطرف کردن این نقاط ضعف در تقویت نقاط قوت نیز تلاش کند.

حسینی با بیان اهمیت اجرای قوانین و مقررات، معیار و میزان در نحوه تشخیص در دستگاه‌های اجرائی را همین امر دانست و اذعان کرد: با توجه به برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، چشم انداز افق ۱۴۰۴ و برنامه پنجم توسعه کشور ولی متأسفانه هنوز بسیاری از الزامات مقرر در این برنامه‌ها و قوانین موجود، اجرائی و عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مدیران در گیلان درخصوص شرح وظایف و رسالت خود اطلاعات جامع و کافی نداشته و این یکی از آسیب‌های مدیریتی در استان محسوب شده و سازمان بازرسی به عنوان اصلیترین دستگاه نظارتی نگران تحقق همین موضوعات است.

مدیر کل بازرسی گیلان در ادامه سخنان خود به ضرورت و اهمیت قانون پذیری و نظارت پذیری در دستگاه‌ها، این فرهنگ را به یک فرهنگ و گفتمان غالب و فراگیر یاد کرد و تعمیم آن را در مدیران و کارگزاران نظام موجب استقبال و آرامش خاطر آن‌ها به منظور حضور دستگاه‌های نظارتی در مجموعه تحت مدیریت خود خواند و اضافه کرد: خود کنترلی و خود نظارتی به عنوان پایه و اساس یک مدیریت موفق و کارآمد محسوب می‌شود.

حسینی با بیان راهبرد و راهکارهای سازمان بازرسی در سال ۱۳۹۲ بر لزوم توجه مدیران به قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و وجود تخصص و تعهد به عنوان دو مؤلفه مهم در به کارگیری نیرو‌ها و کارکنان دستگاه‌ها و بر لزوماخذ تصمیمات صحیح و کار ساز در نحوه اداره دستگاه‌ها از سوی مدیران تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر