کد خبر: 7151 A

مدیرعامل منطقه آزادانزلی:

اعطای مجوزهای لازم به گمرك انزلی به عنوان یکی از اهرم‌های تسریع کننده روند توسعه ‌در سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، ‌تنظیم عرضه و تقاضا و ایجاد اشتغال در استان گیلان نقش به سزایی دارد.

 ایلنا - انزلی:  مدیرعامل منطقه آزادانزلی،  گفت: ازآن جا كه گمرك به عنوان شاهرگ حیاتی منطقه آزاد انزلی بوده و باعث رونق وشكوفایی این منطقه می باشد توجه به این گمرك می تواند باعث توسعه و آبادانی استان گیلان شود.

به گزارش ایلنا از انزلی، سعید رحیمی در نشست دوستانه با ناظرگمركات گیلان وكاركنان گمرك منطقه آزاد انزلی اظهار داشت:گمرک در توسعه و اقتصاد مناطق آزاد کشور نقش کلیدی دارد، ‌نقش گمرک از جنبه‌های مالی و تأمین بخشی از درآمدهای عمومی دولت، جنبه‌های ‌حمایتی و اعمال برخی محدودیت‌ها، افزایش یا کاهش تعرفه‌ها و نیز جنبه فرهنگی و گسترش ارتباطات فرهنگی وجلب گردشگران و جهانگردان بین المللی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود:اعطای مجوزهای لازم به گمرك انزلی به عنوان یکی از اهرم‌های تسریع کننده روند توسعه ‌در سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، ‌تنظیم عرضه و تقاضا و ایجاد اشتغال در استان گیلان نقش به سزایی دارد.

این مسئول، ادامه داد: این منطقه از توانمندی‌های بسیار بالایی برای تجارت خارجی برخوردار است كه با توسعه گمرک این منطقه می تواند بعنوان فعالترین منطقه بین المللی مهم و بیش از گذشته مورد توجه کشورهای همسایه تبدیل خواهد شد.

رحیمی، بیان داشت: سازمان منطقه آزاد انزلی برای تسریع در امور مراجعان اقدام به ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری كرده كه دراین مجموعه مدیریت ها و واحدهای گمركی، سرمایه گذاری، بازرگانی، صنایع،ثبت شركتها، اداری و مالی كه از حوزه های كاری مورد نیاز سرمایه گذاران هستند در یك مجموعه واحد كلیه خدمات مورد نیاز را ارائه خواهند داد.

وی تمركز تمامی واحدها و بخش های مرتبط با حوزه سرمایه گذاری در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری را جزو اولویت های سازمان متبوع خود اعلام  و تاکید کرد: با تشكیل این پنجره كاهش بوروكراسی اداری، تسریع در ثبت شركتها، كاستن زمان صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، ارتباط و دسترسی به حوزه های مرتبط با سرمایه گذاری و كسب اطلاعات مورد نیاز در سریع ترین زمان ممكن را شاهد خواهیم بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر