کد خبر: 719 A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: پرداخت تسهیلات بانکی در سه ماهه نخست سال تولید ملی در جهت تقویت بخش تولید نبوده و توجه جدی به بخشهای کشاورزی و صنعت و معدن نشده است.

رشت - ایلنا: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: پرداخت تسهیلات بانکی در سه ماهه نخست سال تولید ملی در جهت تقویت بخش تولید نبوده و توجه جدی به بخشهای کشاورزی و صنعت و معدن نشده است.

به گزارش ایلنا ازرشت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ظهر سه شنبه در نشست مردمی،اظهار داشت: بر اساس گزارشات ارائه شده توسط بانک مرکزی، در ارائه تسهیلات پرداختی بانک ها به تفکیک بخشهای اقتصادی در قیاس پرداختی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته شاهد رکود قابل توجه در بخش کشاورزی هستیم که عدم توجه به مبحث و شاخص بزرگی همچون صنعت و کشاورزی نگران کننده است.

وی با اشاره به ارقام کاهشی در این بخش، خاطر نشان کرد: در بخش کشاورزی ۵/ ۳ درصد کاهش و در در بخش صنعت و معدن ۱/۳ درصد افزایش و در بخش مسکن ۱/۸ درصد کاهش و همچنین در بخش بازرگانی خدمات و متفرقه ۴درصد افزایش را شاهد هستیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس،اذعان کرد: موضوع نگران کننده این هست که در سال تولید ملی، توجه جدی به دوبخش کشاورزی و صنعت و معدن نشده و کاهش در بخش مسکن و ساختمان توصیه اقتصاددانان بوده که اتفاقا کاهش مورد انتظار هم صورت نپذیرفته است.

جعفر زاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه جامعه بجای حرکت در جهت تولید به مصرف گرایی سوق داده می شود گفت: افزایش تسهیلات در بخش خدمات از این حیث نگران کننده است که کشور بجای حرکت در جهت تولید به مصرف گرایی سوق می یابد.

به گفته وی متاسفانه در سیاست های مالی کشور در بخش تسهیلات برای تحقق اهداف برنامه پنج ساله و افق چشم انداز مدیریت معینی صورت نمی پذیرد.

این مسئول اظهار امیدواری کرددر ماههای باقی مانده جرح و تعدیل لازم در پرداخت تسهیلات مطابق با اهداف برنامه و افق ۱۴۰۴ صورت پذیرد و کمیسیون برنامه و بودجه تمام اهتمام خود را برای این منظور معطوف خواهد نمود.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر