کد خبر: 78102 A

بر اساس مصوبه امروز هیئت دولت؛

چای کاران و کارخانجات از خرید و فروش برگ سبز چای رضایت دارند/ امسال 30 کارخانه خریدار برگ سبز چای فعال نبود/ استاندار گیلان 30 میلیارد ریال به سازمان چای اختصاص دهد.

ایلنا- لاهیجان: رئیس سازمان چای کشور از افزایش قیمت خرید برگ سبز چای از چای کاران بر اساس مصوبه امروز هیئت دولت خبر داد و گفت: قیمت خرید درجه یک از 900 به 1200 تومان و درجه دو از 5000 ریال به 650 تومان افزایش یافت.

علی محرر امروز یک شنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا در لاهیجان با اعلام این خبر، اظهار کرد: این افزایش قیمت خرید با کمک نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار و مجمع نمایندگان گیلان در مجلس صورت صورت گرفت.

وی از کشاورزان چای کار کشور خواست با این میزان افزایش قیمت خرید برگ سبز، چای بهتر و درجه یک بچینند که هم به نفع خودشان و باغات چای کاری آنان است.

این مسئول ضمن در خواست از کارخانه داران برای تولید بهتر محصول چای جهت فروش راحت‌تر آن، ابراز کرد: از مسئولان استان گیلان، هیئت دولت و وزیر جهاد کشاورزی برای اخذ افزایش میزان خرید برگ سبز چای از چای کاران تشکر می‌کنم.

محرر درباره آخرین وضعیت مطالبات چای کاران، اذعان داشت: کارخانجاتی که بابت سهم خودشان به ما پول می‌دهند به حساب آنان پول چای واریز می‌کنیم.

وی از درخواست سازمان چای کشور از استاندار گیلان برای اختصاص و واریز 30 میلیارد ریال به حساب این تشکیلات خبر داد و متذکرشد: با واریز این مبلغ سازمان چای کشور در اولین فرصت به حساب کارخانجات خریدار چای، چای کاران واریز خواهد شد.

رئیس سازمان چای کشور با تاکید بر واریز 5 میلیارد تومان مطالبات چای کاران به آنان، بیان داشت:سازمان چای کشور در حال پیگیری می‌باشد تا از این به بعد دیگر به چای کاران و کارخانجات بابت خرید برگ سبز چای بدهکار نشود و حق آنان به موقع پرداخت گردد تا در فرصت مناسب بفروشند.

محرر از وجود حدود 180 کارخانه خریدار برگ سبز چای کاران در کشور خبر داد و تصریح کرد: امسال حدود 150 کارخانه مشغول به کار بودند و الحمدالله چای خوبی را خریداری کرده‌اند و فروخته‌اند.

وی در پایان ضمن ادعای رضایت چای کاران و کارخانجات از خرید و فروش برگ سبز چای، خواستار ابلاغ سلام خود به کشاورزان چای کار شد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر