کد خبر: 84347 A

شخص شهردار رشت و معاونت عمرانی شهرداری باید پاسخی در خور به این رفتار مدیریتی اشتباه و عدم دقت و نظارت کافی در اجرای پروژه موصوف دهند و زمینه اطمینان روانی و اعتماد شهروندان به سلامت این پروژه و امکان رفت و آمد ایمن در این شاهراه کلانشهر رشت را تضمین نمایند.

ایلنا: بر اثر نظارت نامناسب کارفرما و سهل‌انگاری در هنگام پرکردن سازه پل توسط پیمانکار، عصر دیروز (دوشنبه 3 تیرماه) بخشی از تقاطع غیرهمسطح در حال احداث قلی‌پور رشت، حدفاصل شرکت تعاونی تاکسیرانی تا میدان شهید قلی‌پور، نشست کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گیلان، پروژه ساخت پل حدفاصل بلوار قلی‌پور و میدان باستانی «شعار» کلانشهر رشت مدت‌هاست ادامه دارد و وعده‌های چندباره مدیران استان درباره اتمام این طرح و افتتاح مسیر، همچنان بی نتیجه مانده است.
ظاهرآ در ماه‌های اخیر مسئولان مربوطه و مدیران شهری قصد دارند که تاخیر ایجاد شده و گره کور ترافیکی که چند سال است ساکنین بخش شمالی شهر رشت را آزار می‌دهد با سرعت عمل و جمع شدن بدون دقت جبران کنند.

صبح روز سه شنبه (4تیرماه) شهروندان شهر رشت شاهد ترافیک سنگین و بسته بودن مسیر در حدفاصل میدان باستانی شعار و میدان قلی‌پور بودند که دلیل آن نشست پایه‌های قطعه پایانی پل تقاطع غیرهمسطح این مسیر عنوان شد.

در همین راستا یک وکیل پایه یک دادگستری درباره این اتفاق به خبرنگار ایلنادر رشت، گفت: «شاید بتوان گفت از عوامل اصلی عدم مدیریت کارآمد شهری، به خصوص در یکسال و نیم اخیر، اتفاقات صورت گرفته در شورای شهر رشت و متاسفانه عدم مدیریت با ثبات شهری و ورود به بازی‌های انتخاباتی و سیاسی به نفع نامزدهای خاص ریاست‌جمهوری و بستن لیست برای فتح کرسی‌های شورای چهارم کلانشهر رشت است».

علیرضا سحرخیز فومنی، خاطرنشان کرد: «پروژه‌ای که حسب اظهارنظر بسیاری از کارشناسان و آگاهان به امور فنی و عمرانی باید در محدوده زمانی مشخص به پایان می‌رسید، اینک به دلیل برخی عوامل یاد شده اسیر این بی برنامگی و حوادث ناخوشایند و خطرآفرین شده است.»

وی، تاکید کرد: «این امر در حالی است که هزینه‌های گزاف صرف اتمام این پروژه عمرانی در کنار هزینه‌های زمانی غیرقابل برگشت از وقت و زندگی شهروندان نیز به راحتی و به دلیل پرداخت به حاشیه نه اصل به دست فراموشی سپرده شده است

سحرخیز فومنی خواستار شد: «شخص شهردار رشت و معاونت عمرانی شهرداری باید پاسخی در خور به این رفتار مدیریتی اشتباه و عدم دقت و نظارت کافی در اجرای پروژه موصوف دهند و زمینه اطمینان روانی و اعتماد شهروندان به سلامت این پروژه و امکان رفت و آمد ایمن در این شاهراه کلانشهر رشت را تضمین نمایند.»

وی در پایان، ابراز کرد: «امید است که منتخبین شورای شهر چهارم با لحاظ کردن اتفاقات یاد شده و دقت در سایر امور مربوط به مدیریت شهری تصمیم عاجلانه در راستای خدمت‌رسانی به مردم اتخاذ کنند.»

تقاطع غیرهمسطح نیمه‌تمام قلی‌پور رشت باز هم خبرساز شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر