کد خبر: 85369 A

معاون جمعیت هلال احمر گیلان:

در دو روز گذشته در شهرستان‌های آستارا، بندر انزلی، رودبار، رودسر،فومن، لنگرود،لاهیجان و صومعه‌سرا به 50 نفر از مصدومان و حادثه دیدگان خدماتی از قبیل: امداد و نجات و کمک‌های اولیه ارائه کردند.

ایلنا: معاون امداد و نجات جمعیت هلال گیلان از انجام چهل ماموریت امدادی توسط امدادگران این نهاد امدادگر در دو روز گذشته خبر داد و خواستار صدور افزایش پایگاه‌های ساحلی هلال احمر توسط استانداری شد.

به گزارش ایلنا از رشت، سیاوش غلامی امروز یک شنبه 9 تیرماه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، اظهار کرد: با توجه به خیل مسافران به گیلان و سفرهای داخل و خارج استانی و بر اساس گزارش مرکز مدیریت اطلاع رسانی (EOC) نیروهای امداد و نجات جاده‌ای، کوهستان دریایی و هوایی هلال احمر استان در دو روز گذشته در شهرستان‌های آستارا، بندر انزلی، رودبار، رودسر، فومن، لنگرود، لاهیجان و صومعه‌سرا به ۵۰ نفر از مصدومان و حادثه دیدگان خدماتی از قبیل: امداد و نجات و کمک‌های اولیه ارائه کردند.

به گفته وی، طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر امسال در ۲۵ پایگاه ثابت و موقت ساحلی، جاده‌ای، کوهستان، دریایی و هوایی در مناطق حادثه خیز، خطر آفرین و پرتردد استان در حال اجراست.

این مسئول، اذعان کرد: جمعیت هلال احمر گیلان بر آن است تا با رایزنی با استانداری و دریافت مجوز مربوطه تعداد پایگاه‌های ساحلی را به منظور پاسخگویی بهتر و ارائه خدماتی مطلوب‌تر افزایش دهد.

هموطنان و مسافران می‌توانند در صورت نیاز به خدمات امدادی با تلفن ۱۴۷ ندای امداد تماس حاصل نمایند.

معاون جمعیت هلال احمر گیلان سیاوش غلامی استانداری گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر