کد خبر: 85381 A

بازرس کل گیلان:

سازمان بازرسی كل كشور در انجام وظایف خود و رسالت قانونی خود و برای احقاق حقوق مردم هیچ خط قرمز و محدودیتی ندارد،البته در این مسیر نیز بر موضوع رویكرد پیشگیرانه و اصلاح گرایانه نیز تاكید دارد

ایلنا: بازرس کل گیلان، گفت: عملکرد موفق مدیر کل غله گیلان سبب کمک رسانی به استان‌های هم جوار شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، سید حمید حسینی در نشست معارفه هیات مستقر بازرسی در اداره کل غله گیلان با اشاره اصل ۱۷۴ قانون اساسی و لزوم وجود نهادهای نظارتی در هر نظامی به اهمیت و جایگاه بازرسی و وظایف و اختیارات و رویکرد این سازمان در سال ۱۳۹۲ پرداخت.

به گفته وی، سازمان بازرسی کل کشور در انجام وظایف خود و رسالت قانونی خود و برای احقاق حقوق مردم هیچ خط قرمز و محدودیتی ندارد، البته در این مسیر نیز بر موضوع رویکرد پیشگیرانه و اصلاح گرایانه نیز تاکید دارد.

این مسئول در ادامه با اشاره به موضوعات تخصّصی در حوزه شرکت غلّه و با تاکید بر وظایف این شرکت در تهیه و تأمین گندم با کیفیت مناسب، ذخیره‌سازی در سیلو و رساندن آن در چرخه مناسب و تحت عنوان نان مرغوب و قابل استفاده به مردم خاطرنشان کرد: کیفیت آرد بسیار مهم بوده و این شرکت در بازرسی از نانوائی‌ها و بررسی کیفیت نان، نمونه‌گیری از وزن نان و همچنین جلوگیری از افزودنی‌های غیر مجاز و خطرناک باید حساسیت بیشتری از خود نشان دهد.

حسینی، اضافه کرد: این شرکت برای تأمین سهمیه آرد شهرستان‌ها براساس استانداردهای موجود باید به آن‌ها آرد مناسب تحویل داده و همچنین مسافرپذیر بودن برخی از شهرستان‌ها نیز مورد توجه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: با قاچاق آرد به عنوان پدیده زشت و در عین حال مخرّب مبارزه جدّی و قاطع به عمل آید تا اثرات سوء این آسیب شامل مصرف کنندگان گیلانی نشود.

مدیر کل بازرسی گیلان بر موضوعاتی از قبیل نظارت بهتر بر کارخانه‌های تولید کننده آرد در استان و توجه برفرآیند تحویل آرد به نانوائی‌ها و جلوگیری از قاچاق آرد از طریق آردهای مخصوص نانوائی‌ها و توزیع این محصول در سطح قنادی‌ها و کیک و شیرینی پزی‌ها و افزایش انگیزه قاچاق، لزوم نظارت بیشتر بر ناظران مقیم کارخانجات آرد و از بین بردن انگیزه فروش آرد از سوی برخی نانوائیان متخلّف، توجه بر محصولات مهم و استراتژیک از قبیل حبوبات، برنج و شکر که وظیفه نگهداری در سیلو و انبار این اقلام برعهده شرکت غله می‌باشد، تشویق کارخانه‌های تولید آرد که در ارائه آرد با کیفیت موفق‌ترند، توجه به امر آموزش نانوا‌ها، لزوم دقت بر موضوعات بهداشتی محصولات می‌بایست مدّنظر این شرکت در استان قرار گیرد، تاکید کرد.

حسینی در پایان ضمن تقدیر از عملکرد مدیر کل غله گیلان که با کمک همکاران خود توانسته است با مرتفع کردن مشکلات موجود در حوزه کاری خود در استان حتی به استانهای هم جوار که دارای آسیب‌های مختلف هستند کمک کند، اظهار امیدواری کرد، با تلاش و همت مدیران این بخش روند خدمت رسانی مثبت و سازنده ادامه داشته باشد.

مدیر عامل شرکت غلّه و خدمات بازرگانی منطقه ۷ کشور و مدیر کل غله گیلان در ابتدای این دیدار نیزبا ارائه گزارش کاری از این شرکت بر موضوع لزوم نظارت و بازرسی برای توانمندسازی در دستگاه‌ها تاکید نموده و بر نگرانی‌ها و مشکلات موجود از قبیل واگذاری غیر کار‌شناسی این شرکت به بخش خصوصی و فشارهای ناشی از تحریم و... اشاره کرد.

رمضان کامران پی همچنین با اهمیت آموزش نانوا‌ها از طریق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، یاد آور شد: با وجود ۴۱۰۰ واحد نانوائی و با ۱۲۰۰۰ نفر شاغل هنوز تعداد ۵۰۰۰ نفر آموزش دیده‌اند.

بازرس کل گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر