کد خبر: 8621 A

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:

ز نظر محل غرق‌شدگی نیز بیشترین موارد غرق‌ شدگی تابستان امسال استان مازندران با 42 مورد در سواحل محمودآباد،‌ استان گیلان با 20 مورد در سواحل رشت و استان گلستان با شش مورد در سواحل بندر تركمن اتفاق افتاده‌ است

ایلنا - رشت: سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد؛طی تابستان امسال 222 نفر در سواحل دریای خرز در سه استان گیلان، مازندران و گلستان بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كه تعداد جان باختگان غرق شدگی در این سه استان 154 نفر بود، 44.1 درصد افزایش یافته‌ است.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشكی قانونی كشور، از كل غرق‌ شدگان تابستان امسال در سه استان گیلان، مازندران و گلستان 200 نفر مرد و 22 نفر دیگر زن بودند، همچنین در این مدت بیشترین میزان غرق شدگی با 104 فوتی در مرداد ماه ثبت شده‌است.

از نظر محل غرق‌شدگی نیز بیشترین موارد غرق‌ شدگی تابستان امسال استان مازندران با 42 مورد در سواحل محمودآباد،‌ استان گیلان با 20 مورد در سواحل رشت و استان گلستان با شش مورد در سواحل بندر تركمن اتفاق افتاده‌ است.

رشد 44 درصدی غرق‌شدگی سه استان در شش ماه

مرگ و میر ناشی از غرق شدگی در شش ماهه امسال نیز در سه استان گیلان، مازندران و گلستان نسبت به مدت مشابه سال قبل 44 درصد افزایش یافته است.

در نیمه اول امسال 307 نفر در سه استان گیلان، مازندران وگلستان بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار فوتی‌های ناشی از غرق شدگی 210 نفر بود،‌ 46.1 درصد افزایش یافته‌ است.

بر اساس این گزارش ازكل فوتی‌های غرق شدگی در شش ماهه اول امسال 275 نفر مرد و 32 نفر زن بودند، همچنین 109 نفر از افراد فوت شده در سن 21 تا 30 سال قرار داشتند كه 35.5 درصد كل غرق‌شدگان را دربرمی گیرد.

در شش ماهه امسال استان مازندران با 182 فوتی بیشترین میزان مرگ ناشی از غرق شدگی را دارد و استان‌های گیلان با 92 فوتی و گلستان با 33 فوتی در رتبه های بعدی قرار می‌گیرند.

در نیمه اول امسال میزان غرق شدگی در مرداد ماه با ثبت 104 فوتی بیش از دیگر ماه‌های سال بوده كه 70 نفر آن‌ها در سواحل استان مازندارن، 28 نفر در سواحل استان گیلان و شش نفر در سواحل استان گلستان غرق شده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر