کد خبر: 86588 A

نامه اعتراضی بازاریان به سرپرست شهرداری؛

با چنین طرحی که شهرداری تصمیم گرفته مغازه های این بازار شکست خواهد خورد و هیچ گونه تمدیداتی برای رفاه حال شهروندان در نظر گرفته نشده است.لذا خواهش داریم که جلوی این طرح پیاده راه سازی را بگیرید

ایلنا: شهرداری رشت در نظر دارد ساخت طرح پیاده راه‌سازی فرهنگی این شهر حد فاصل میدان شهرداری (شهدای ذهاب) تا سه راه حاجی آباد (خیابان انقلاب) واقع شده در هسته مرکزی رشت را از ۲۵ تیرماه جاری را به مرحله اجرا در بیاورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گیلان، قرار است طرح شهرداری رشت با عنوان «مجموعه فرهنگی و تاریخی شهرداری رشت -فاز دوم و تکمیلی میدان شهدای ذهاب، خیابان سعدی و خیابان امام خمینی» از ۲۵ تیرماه جاری شروع و تا یازدهم آذر ماه امسال مقارن با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی به اتمام برسد.

بنا به اعلام شهرداری رشت، کل مجموعه پیاده راهی برای اجرای این طرح ۶۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع و برآورد هزینه اجرای آن بر اساس بودجه پیش بینی شده در بودجه امسال این نهاد ۹۰ میلیارد ریال و با شعار «من این خیابان را جلائی تازه خواهم داد» است.

به دنبال اعلام اجرای این طرح از نیمه دوم تیر ماه جاری، جمعی از بازاریان و مغازه‌داران بازار بزرگ سنتی شهر رشت با ارسال نامه‌ای به سرپرست شهرداری مراتب ابراز نارضایتی و نگرانی خود از انجام این طرح را اعلام کردند.

متن کامل نامه جمعی از بازاریان، مغازه داران و دست فروشان خطاب به سرپرست شهرداری رشت که یک نسخه از آن در اختیار ایلنا گیلان قرار گرفته به شرح ذیل است:

اینجانبان مغازه‌داران، حجره‌داران، کسبه و تجار و دست فروشان بازار بزرگ سنتی شهرستان رشت با طرح پیاده راه سازی خیابان امام خمینی موافق نیستیم. با اجرای چنین طرحی، بازار سنتی شکست مضاعفی خواهد دید. این بازار محل عرضه کلیه مایحتاج و مراودات توریست‌هایی است که از سراسر ایران به این شهر می‌آیند. با اجرای چنین طرحی، مغازه‌های این بازار با مشکل روبرو خواهند شد. از سوی دیگر هیچ‌ تمهیدی برای رفاه حال شهروندان در نظر گرفته نشده است. لذا خواهش داریم که جلوی این طرح پیاده‌راه‌سازی را بگیرید.

شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر