کد خبر: 90052 A

به دلیل عدم تمکین مدیر کل منابع طبیعی گیلان در هنگام ماموریت به زیاده‌خواهی نماینده تالش در تقاضای صدور مجوز افزایش بهره‌برداری از جنگل‌های تالش برای شرکت بهره‌برداری جنگل شفارود، مورد فحاشی و ضرب و شتم مستقیم ایشان در حضوری تعدادی از مدیران شهرستانی و کشوری قرار می‌گیرند.

ایلنا: رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان طی نامه‌ای که به رئیس مجلس شورای اسلامی از ضرب و شتم و فحاشی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان توسط نماینده مردم تالش در جنگل‌های شفا رود در دهم تیر ماه جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از تالش، متن کامل نامه اسماعیل آرمون به علی لاریجانی به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با احترام و آرزوی مزیر توفیق به استحضار می‌رساند، یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی که در قانون تاسیس سازمان توسط مجلس شورای اسلامی بر دوش این سازمان گذاشته شده است، تلاش در جهت حفظ و پایداری محیط زیست و منابع طبیعی تهدید شونده آب، خاک، دام وطیور، آبزیان، جنگل و مرتع می‌باشد.

به نظر می‌رسد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ارزش بالای این منابع را دانسته و به یک سازمان غیر دولتی نیز امر نموده‌اند که در این مهم یار و یاور دستگاه‌های دولتی باشند.

این سازمان نیز تاکنون بنا به رسالتی که بر عهده‌اش قرار گرفته تمام سعی و تلاش خود را در حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی تجدید شونده داشته و در مواردی که به این منابع صدمه‌ای وارد گردیده مساله را به صورت فنی و علمی به استحضار مسئولین محترم می‌رساند.

یقینآ استحضار دارید در سنوات گذشته دو نفر از مدیران منابع طبیعی استان توسط زیاده خواهان در هنگام جلوگیری از تصرف زمین‌های منابع طبیعی و با قطع درختان به شهادت رسیده‌اند و تعدادی نیز در حین انجام ماموریت مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

اخیرآ نیز به دلیل عدم تمکین مدیر کل محترم منابع طبیعی استان گیلان در هنگام ماموریت به زیاده‌خواهی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهرستان تالش در تقاضای صدور مجوز افزایش بهره برداری از جنگل‌های تالش برای شرکت بهره‌برداری جنگل شفا رود، مورد فحاشی و ضرب و شتم مستقیم ایشان در حضوری تعدادی از مدیران شهرستانی و کشوری قرار می‌گیرند.

بعد از آن نیز نماینده محترم مجلس اقدام نا‌پسند خود را در منطقه برای دفاع مردم این شهرستان اعلام می‌کند. جای بسی تاسف است که تمامی رسانه‌های استان نیز با سکوت از این اقدام غیر فرهنگی که شایسته فرهنگ غنی مردم گیلان نیست به نوعی حمایت می‌کنند.

در صورت عدم برخورد شایسته با این گونه رفتارهای ناصواب در منطقه، امنیت همه عوامل اجرائی و حراستی از منابع ملی آب، خاک، جنگل و محیط زیست؛ در انجام ماموریتشان مورد تهدید و به مخاطره خواهد افتاد.

لذا این سازمان به پشتوانه ۹۰۰۰ عضو لزوم برخورد قانونی و منطقی با اینگونه اقدامات را تقاضا دارد و انتظار می‌رود مسئولین محترم و رسانه‌ها نسبت به این موضوع با حساسیت و قاطعیت عمل نمایند تا برای دیگران عبرت و برای مدیران استان جای شهامت و قاطعیت در انجام مأموریتهای محوله را شاهد باشیم و از همه مسئولین، تشکل‌ها، رسانه‌ها و بخصوص مردم شریف استان گیلان انتظار دلجویی و حمایت همه جانبه را از این مدیر ارزشی و امانت‌دار بیت المال را داریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر