کد خبر: 952 A

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان، گفت: 12پروژه عمرانی و طرح صنعتی در هفته دولت در شهرکهای صنعتی استان افتتاح می‌شود که یکی از آنها راه اندازی هفتمین تصفیه خانه قاضلاب صنعتی استان در تالش افتتاح می‌شود.

ایلنا - رشت: مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان، گفت: 12پروژه عمرانی و طرح صنعتی در هفته دولت در شهرکهای صنعتی استان افتتاح می‌شود که یکی از آنها راه اندازی هفتمین تصفیه خانه قاضلاب صنعتی استان در تالش افتتاح می شود.

به گزارش ایلنا از رشت، مجیدعباسیان امین در نشست ظهر چهارشنبه شهرکهای صنعتی گیلان بخشی از پروژه های عمرانی را بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب مرکزی شهرک صنعتی تالش، بوستان شهرک صنعتی لوشان، شبکه گاز رسانی شهرک صنعتی رودسر،شبکه مخابرات شهرک های صنعتی سیاهکل،شفت و لوشان و کلنگ زنی شهرک صنعتی سرمایه گذاری با هزینه بالغ بر 27 ملیارد ریال عنوان کرد.

وی ادامه داد: همچنین 5 طرح صنعتی در شهرک های صنعتی سفید رود رشت، آستارا، انزلی و لاهیجان در زمینه‌های شیمیایی، فلزی،سلولزی با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

این مسوول،خاطر نشان کرد: ایجاد تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شهرک صنعتی تالش جزو مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان است که در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

عباسیان امین ابراز داشت: این تصفیه خانه با ظرفیت 150 متر مکعب در روز، هفتمین تصفیه خانه فاضلاب صنعتی استان است که در شهرک صنعتی تالش ایجاد شده است.

وی وضعیت احداث تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی را در گیلان روند رو به رشدی دانست و افزود: تا کنون شرکت شهرکهای صنعتی استان به دلیل ایجاد تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی سه دوره موفق به دریافت لوح صتعت سبز از سازمان حفاظت محیط زیست کشور شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهایصنعتی گیلان، تصریح کرد: مطالعه و طراحی 8 تصفیه خانه دیگر در شهرکها و نواحی صنعتی فومن،ناحیه صنعتی پرکاپشت آستانه اشرفیه،شهرک صنعتی نقره ده آستانه اشرفیه، لنگرود، رودسر، رضوانشهر، مارلیک نیز در دست اقدام هست.

عباسیان امین در ادامه به دیگر مصوبات سفر هیات دولت به گیلان در زمینه توسعه شهرکهای صنعتی اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای این مصوبات، شهرک صنعتی سرمایه گذاری که از مصوبات دور دوم سفر دوبت به استان بوده در منطقه کفترود احداث خواهد شد.

وی اظهار کرد: عرصه تهیه شده برای این شهرک از اراضی ملی بوده و از طریق منابع طبیعی به شرکت شهرکهای صنعتی واگذار گردیده و وسعت آن نزدیک به 50 هکتار است.

این مسئول در خصوص احداث این شهرک، یاد آور شد: این عرصه اوایل خردادماه به شرکت شهرکهای صنعتی واگذار شده و در حال حاضر مطالعات فاز 1 و 2 طراحی شهرک در دست اقدام است.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر