کد خبر: 103385 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

همزمان با هفته تعاون 18 طرح تعاونی با سرمایه‎گذاری 42 میلیارد ریال و ایجاد 80 فرصت شغلی در لرستان به بهره‎برداری می‎رسد.

ایلنا: همزمان با هفته تعاون ۱۸ طرح تعاونی با سرمایه‎گذاری ۴۲ میلیارد ریال و ایجاد ۸۰ فرصت شغلی در لرستان به بهره‎برداری می‌‎رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنااز خرم اّباد، حامد ویسکرمی در نشست خبری ضمن تشریح برنامه‎های هفته تعاون در لرستان بیان کرد: همزمان با هفته تعاون ۱۸ طرح تعاونی با سرمایه‎گذاری ۴۲ میلیارد ریال و ایجاد ۸۰ فرصت شغلی در لرستان به بهره‎برداری می‌‎رسد.
وی افزود: یک میلیارد و ۱۸ میلیون ریال تسهیلات بانکی به این طرح‎‌ها اختصاص یافته است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان برگزاری همایش امتنان از تعاون‎گران بر‌تر استان در قالب همایش استانی و همایش‎های شهرستانی، برگزاری نشست هم‎اندیشی با مدیران تعاونی‎‌ها و اتحادیه‎‌ها و غبارروبی گلزار شهدا را از دیگر برنامه‎های این هفته برشمرد.
وی ادامه داد: در حال حاظر ۲۶۲۴ تعاونی با ایجاد ۲۴۶۹۵ فرصت شغلی در استان لرستان فعال هستند.
ویس‎کرمی ارزش صادرات صورت گرفته از طریق تولیدات بخش تعاون لرستان در سال گذشته را شش هزار و ۲۸۲ هزار دلار عنوان کرد و گفت: در راستای اولویت‎های ستاد توسعه بخش کشاورزی در لرستان علاوه بر ساماندهی ۱۵ هزار نفر جویای کار در بخش کشاورزی استان، راه اندازی ۹۱ طرح تعاونی کشاورزی با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان و با اشتغالزایی ۴۸۰ نفر در دست پیگیری است.
ویس‎کرمی با بیان اینکه در حال حاظر ۳۰۰ رشته شغلی برای ایجاد مشاغل خانگی در لرستان احصاء شده، ادامه داد: راه اندازی این مشاغل در استان می‌توانند نقش بسزایی را در کاهش بیکاری بهمراه داشته باشند اما متاسفانه بسیاری از جوانان به این مشاغل که هزینه‎‌ها و سرمایه کمی را بر آن‌ها تحمیل می‌‎کند به عنوان شغل نمی‌‎شناسند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر