کد خبر: 1305 A

مدیر كل تامین اجتماعی لرستان

مدیر كل تامین اجتماعی لرستان گفت: با توجه به شرایط خاص اقتصادی كنونی كشور و مشكلات فراوانی كه در واحدهای تولیدی وجود دارد، این سازمان تمام تلاش خود را انجام می‏‌دهد تا واحدهای تولیدی فعالیتهای خود را ادامه دهند.

خرم آباد - ایلنا: مدیر كل تامین اجتماعی لرستان گفت: با توجه به شرایط خاص اقتصادی كنونی كشور و مشكلات فراوانی كه در واحدهای تولیدی وجود دارد، این سازمان تمام تلاش خود را انجام می‏‌دهد تا واحدهای تولیدی فعالیتهای خود را ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از خرم آباد، حمزه لویی ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم پرداخت بدهی توسط کارفرمایان، تامین اجتماعی استان با انباشت معوقات و مطالبات مواجه شده است.

حمزه ‏لویی با اشاره به مطالبات معوق تامین اجتماعی استان لرستان اظهارکرد: در حال حاضر تأمین اجتماعی استان بیش از 700 میلیارد ریال مطالبات معوق دارد.

وی با تاکید بر اینکه تأمین اجتماعی استان این مجوز را دارد که بدهی کارفرمایان را 36 قسط کند، تصریح کرد: اگر کمیته کارگری استانداری لرستان صورتجلسه‏ای مبنی بر مشکلات عدیده و عدم توانایی پرداخت توسط کارفرما تنظیم کند با مجوز ستاد مرکزی تامین اجتماعی مانند سال گذشته می‎تواند پرداخت بدهی‏های آنها را به 60 قسط نیز افزایش دهد.

مدیر کل تأمین اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه این نهاد تاکنون با انعطاف کامل با کارفرمایان بدهکار برخورد کرده است، ادامه داد: تأمین اجتماعی استان به هیچ عنوان حاضر نیست یک کارگاه را که منبع زندگی چند خانواده است، تعطیل کند.

حمزه لویی با تاکید بر اینکه تأمین اجتماعی استان تحت هیچ شرایطی نمی‎خواهد تهدیدی برای یک کارگاه تولیدی باشد، تصریح کرد: متأسفانه به دلیل عدم پرداخت بدهی توسط کارفرمایان، تأمین اجتماعی استان با انباشت معوقات و مطالبات مواجه شده است.

وی عنوان کرد: اگر كارخانه‏ها قانونمند عمل كنند، نه برای سازمان و نه برای واحدهای تولیدی مشكلی بوجود نخواهد آمد چرا كه حیات اقتصادی صندوق تامین اجتماعی باید حفظ شود

مدیركل تامین اجتماعی لرستان از پیشنهاد تشكیل كمیته مشترك در اتاق جهت حل و فصل مشكلات واحدهای تولیدی استان با سازمان تأمین اجتماعی استقبال كرد.

مدیر كل درمان تامین اجتماعی لرستان نیز با اشاره به ضرورت تامین درمان برای اقشار مختلف جامعه گفت: سلامت نیروی تولید و كارگر یك اصل است و بدون نیروی كار سالم هیچ كارخانه‎ای حیات نخواهد داشت.

دکتر صادقی ادامه داد:در سال 90 بالغ بر یک میلیون و 600 هزار مراجعه به مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان و یک میلیون و 900 هزار مراجعه به مراکز طرف قرارداد سازمان صورت گرفته است.

وی افزود: در مجموع برای درمان مستقیم و غیرمستقیم بیماران تأمین اجتماعی در سال گذشته بالغ بر 700 میلیارد ریال هزینه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر