کد خبر: 16243 A

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از ارائه آموزش های لازم در حوزه صنایع دستی به یك هزار و 500 نفر در شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

خرم آباد - ایلنا: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از ارائه آموزش های لازم در حوزه صنایع دستی به یك هزار و 500 نفر در شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، سیدقاسم قربانی افزود: به همین منظور 700 نفر از این آموزش ها به صورت رایگان توسط این سازمان و 800 نفر دیگر نیز در كارگاه های صنایع دستی بخش خصوصی به علاقه مندان صنایع دستی در استان ارائه شده است.

وی با اشاره به اینكه قرار است در شش ماه دوم سال جاری نیز تعداد یك هزار و 500 نفر در حوزه صنایع دستی آموزش داده شود، اظهار داشت: برای ارائه آموزشهای لازم در این صنعت، در مجموع 20 دوره آموزشی در شهرهای خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، الشتر و نورآباد برگزار شد.

این مقام مسئول با بیان اینكه در سال جاری سه هزار كارت ارائه آموزش در حوزه صنایع دستی برای افراد علاقه مند صادر می‌شود، تصریح كرد: تاكنون یك هزار و 500 نفر از افراد علاقه مند صنایع دستی این كارت ها را دریافت كرده‌اند.

قربانی ادامه داد: در این راستا علاقه مندان در رشته هایی نظیر گلیم، جاجیم بافی، قلم زنی، منبت، معرق و مشبك چوب، سفال و قفل سازی آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

وی ابراز امیدواری كرد: با ارائه این گونه آموزش ها بتوان افراد بیشتری را برای استفاده از هنر صنایع دستی به سمت این هنر سوق داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر