کد خبر: 171 A

مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان گفت:برای ساخت هر كلاس درس در نقاط مختلف لرستان 700 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

خرم آباد - ایلنا: مدیركل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان گفت: برای ساخت هر كلاس درس در نقاط مختلف لرستان 700 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش روزسه شنبه خبرنگار ایلنا از خرم آباد،  حسین اسدی پور افزود: امروزه برای ساخت هركلاس درس رقمی معادل 700 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی همچنین اظهار داشت: امروزه ما از جدیدترین تكنولوژی های ساخت و ساز دنیا استفاده می‏كنیم كه نمونه بارز آن مقاوم‎سازی مدارس است.

اسدی پور با بیان اینكه تمامی تلاش نوسازی در بخش نظارت بوده است باتعامل و همدلی ازظرفیت همه به نحوشایسته‎ای استفاده شدو اظهار كرد: حاصل این تعامل این است كه كیفیت ساخت و سازها را افزایش دهیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال با عنوان سال تولیدملی، حمایت ازكار و سرمایه ایرانی اضافه كرد: به دنبال این هستیم تا بتوانیم این راهبرد را دركارهای اجرایی پیاده كنیم؛ امروزه مقاوم‎سازی برای ما یك راهبرد اساسی جهت تحقق این شعار محوری بوده و باید زوایای مختلف این موضوع را بررسی كنیم.

اسدی پور با اشاره به اینكه چالش بزرگی كه درساخت و ساز با آن مواجه هستیم تولید نخاله درحوزه ساختمان‎سازی است اظهار كرد: دربحث مقاوم‏سازی این نخاله‎ها را به حداقل می‎رسانیم؛ 20 درصد یك ساختمان اجباراً نیاز به جایگاهی برای دپوكردن این نخاله را پیدا می‏كند و80 درصد آن در اصل جزء سرمایه مملكت محسوب می‏شود و به سختی تولید شده‏ است.

وی با تأكید بر اینكه درحوزه مقاوم‎سازی عملاً هم از سرمایه محیط زیست و هم از مصالح باقیمانده از تخریب ساختمانها بهره لازم را می‎بریم متذكرشد: یكی از شاخصها در حوزه مقاوم‎سازی حفظ امنیت است؛ دانش‎آموز به عنوان یك ركن اصلی درحوزه سرمایه انسانی تلقی می‎شود پس باید این سرمایه‎ها درمقابل حوادثی همچون زلزله، سیل و آتش‎سوزی محافظت و با اجرای مقاوم‏سازی عملاً در حفظ سرمایه انسانی جامعه تلاش كنیم.

اسدی پور با بیان اینكه كاربرد مهندسی ارزش یك موضوع حیاتی برای ماتلقی می‎شود و امروزه درحوزه ساخت و ساز متأسفانه مشكل جدی كه پیش‎روی ما وجود دارد عدم بهره‏برداری صحیح ازمهندسی ارزش در پروژه‏هاست تصریح كرد: مقاوم‎سازی بابی است تا بتوانیم درحوزه مهندسی ارزش كه بحث مفصلی می‏طلبد ورود پیداكرده و عملاً با كمترین هزینه ممكن یك فضای آموزشی را احیا كنیم.

مدیر كل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان عنوان كرد: امروزه برای ساخت هركلاس درس رقمی معادل700میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی در خصوص هوشمندسازی مدارس گفت: سیاست آموزش وپرورش این است كه مدارس امروزه متفاوت با مدارس گذشته باشند یعنی ازابزار و تكنولوژی روز، همچون دیتاپروژكتور و تابلوهای هوشمند به جای تخته سیاه وگچ استفاده شود.

اسدی پور با تأكید بر اینكه علم مقاوم‏سازی دراستان بومی شده یادآورشد: خیلی از پیمانكاران استان دارای تجربیات خوبی در بحث مقاوم‏سازی هستند و این مهم به عنوان یك راهبرد اساسی دربحث حفظ سرمایه‎های ملی كشور و استان است.

وی در خصوص فرصتهای شغلی در سالجاری گفت: در سالجاری تعهد ایجاد770 فرصت شغلی درحوزه پیمانكاری استان داشتیم كه باتوجه به حجم بالای پروژه‎ها دربحث ایجاد فرصت های شغلی رقم بالایی محسوب نمی‎شود و بخشی از آن هم مربوط به پروژه‎های مقاوم‏سازی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر