کد خبر: 174 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی لرستان:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی لرستان گفت: كمبود فضای درمانی مانه ارایه خدمات مطلوب درمانی و بهداشتی به مردم استان شده كه به همین منظور اقدامات موثری برای احداث و توسعه مراكز درمانی در استان در حال انجام است.

خرم آباد - ایلنا: معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی لرستان گفت: كمبود فضای درمانی مانه ارایه خدمات مطلوب درمانی و بهداشتی به مردم استان شده كه به همین منظور اقدامات موثری برای احداث و توسعه مراكز درمانی در استان در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، دكتر سیاوش بیرانوند در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان افزود: به واسطه كمبود فضای درمانی اكنون وضعیت درمان در شهر خرم آباد مطلوب نیست و كارهای مهمی از جمله احداث بیمارستان ها و مراكز درمانی در حال انجام است.وی با بیان اینکه تنها مشکل موجود در دانشگاه علوم پزشکی لرستان کمبود پزشک فوق تخصص است، ادامه داد: در این راستا نیز به وزارتخانه اعلام نیاز کرده ایم و در حال رایزنی های لازم در این زمینه هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان کمبود پزشک فوق متخصص در رشته های مانند فوق تخصص گوارش اطفال، فوق تخصص غدد کودکان، هماتولوژی، قلب را از اولویت های این دانشگاه برای استخدام و پذیرش دانست.

وی تصریح كرد: با تجهیز بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد با 220 تخت، احداث بیمارستان اعصاب و روان با 100 تخت، مركز روانپزشكی و دیگر بیمارستان ها در نقاط مختلف استان بخش عمده ای از مشكلات بهداشتی و درمانی استان رفع خواهد شد.

وی اضافه كرد: همچنین قرار است احداث بیمارستان كودكان با 100 تخت در استان به اجرا گذاشته شود تا بخشی از مشكلات درمانی مردم تا حد زیادی كاهش یابد.

دكتر بیرانوند با اشاره به اینكه اكنون بخش عمده ای از خدمات بهداشتی و درمانی در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد متمركز شده است، افزود: در مجموع سالانه یك میلیون و 200 هزار نفر به اورژانس و همین میزان نیز به درمانگاههای استان لرستان مراجعه می كنند كه این رقم نشان از ارایه خدمت خوب به مردم است.

وی اضافه كرد: همچنین در سال 90 تعداد 61 هزار عمل جراحی در استان لرستان انجام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر