کد خبر: 20159 A

مدیرکل ثبت احوال استان لرستان خبر داد:

استمرار روند افزایش طلاق و کاهش ازدواج در استان لرستان نگران کننده است/ نرخ رشد جمعیت در لرستان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.

خرم آباد - ایلنا: مدیرکل ثبت احوال استان لرستان گفت: نرخ رشد جمعیت در لرستان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است. وی از استمرار روند افزایش طلاق و کاهش ازدواج در استان خبر داد.

حسین میر دریکوند در گفتگو با خبرنگار ایلنا به آمار ثبت وقایع چهار گانه در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: شهرستان پلدختر براساس آمار سال 90 دارای جمعیتی با 75 هزار و 327 نفر است که از این تعداد 37 هزار و 925 نفر مرد و 37 هزار و 402 نفر زن هستند.

وی افزود: جمعیت شهری پلدختر 32 هزار و 594 نفر که از این تعداد 16 هزار و 385 نفر مرد و مابقی زن هستند.

دریکوند اضافه کرد: جمعیت روستایی پلدختر 42 هزار و 733 نفر است که از این تعداد 21 هزار و 540 نفر مرد و 21 هزار و 193 نفر زن هستند.

مدیرکل ثبت احوال استان لرستان گفت: آمار ولادت در هفت ماهه سال 91 در شهرستان پلدختر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7.9 درصد رشد داشته است.

وی به آمار فوتی شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: آمار فوتی در این شهرستان در سال 91، 178 مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6 درصد کاهش نشان می دهد.

وی به بیش از 20 درصد کاهش ازدواج در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: در این شهرستان در سال جاری 592 مورد ازدواج ثبت شده است.

میر دریکوندی افزود: آمار طلاق در هفت ماهه سال جاری در شهرستان پلدختر 56 مورد به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.7 درصد افزایش نشان می دهد.

وی همچنین با اشاره به نرخ رشد در استان گفت: درصد متوسط رشد جمعیت استان لرستان نسبت به کشور در دوره 5 ساله 85 تا 90 حدود 0.44 درصد بوده که آهنگ رشد جمعیت کند است.

این مسئول ادامه داد: متوسط رشد جمعیت در استان لرستان در مقایسه با میانگین کشوری 1.29 درصد پایین تر است.

استمرار افزایش طلاق در لرستان/ ازدواج 6 درصد کاهش یافت

حسین میر دریکوند در شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان پلدختر گفت: آمار ولادت در استان لرستان در سال گذشته 35 هزار 799 مورد ثبت شده در حالیکه این آمار در سال 89 حدود 35 هزار و 11 مورد بوده است.

وی گفت: در مجموع آمار ولادت در استان در سال 90 نسبت به سال قبل از آن 2.2 درصد رشد داشته که یک حرکت کند محسوب می شود.

میر دریکوند به آمار فوت شدگان در استان اشاره کرد و افزود: در سال 90 آمار فوتیها در لرستان 9 هزار و 319 مورد بوده در حالیکه در سال 89 در این زمینه 9 هزار و چهار مورد فوت در استان ثبت شده و در مجموع 3.5 درصد آمار فوتی در لرستان رشد داشته است.

وی یادآور شد: آمار ازدواج در سال 90 در لرستان 25 هزار و 79 مورد ثبت شده این در حالی است که در سال 89 این آمار 24 هزار 69 مورد ازدواج به ثبت رسیده یعنی استان لرستان در ازدواج 2.5 درصد رشد داشته است.

وی گفت: آمار طلاق در لرستان در سال 89 حدود دو هزار و 607 مورد بوده در حالیکه در سال 90 به سه هزار و 107 مورد رسیده یعنی 18 درصد رشد داشته است.

مدیر کل ثبت احوال استان لرستان رشد آمار طلاق در استان را تکان دهنده و نگران کننده دانست و اظهار داشت: وضعیت طلاق به گونه‌ای است که اگر تمهیدات لازم توسط خانواده‌ها و مسئولان اندیشیده نشود این روند افزایشی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه آمار طلاق در لرستان از ازدواج پیشی گرفته است، گفت: سیر صعودی آمار طلاق و سیر نزولی ازدواج از لحاظ آماری در لرستان و شهرستان پلدختر بسیار نگران کننده است و باید این روند ریشه‌یابی شود و مسئولان باید جلوی این حرکت را بگیرند زیرا این آمار نسبت به جمعیت استان بالا است.

میر دریکوندی به آمار وقایع حیاتی در 6 ماهه سال جاری پرداخت و گفت: آمار ولادت استان لرستان در سال 91 نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود: در 6 ماهه نخست سال 91 آمار فوتی در استان لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد کاهش نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان لرستان گفت: آمار ازدواج در6 ماهه اول سال جاری در استان 12 هزار و 985 مورد به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد کاهش نشان می دهد.

وی به آمار طلاق استان اشاره کرد و اظهار داشت: طلاق در استان لرستان در6 ماهه نخست سال جاری یکهزار و 495 مورد به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3.2 درصد افزایش داشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر