کد خبر: 20296 A

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با ابراز تاسف از سانحه اتوبوس دانش‌آموزان دختر راهیان نور در حوالی شاهرود، گفت: لازم است تعدادی اتوبوس خاص برای بازدید از مناطق جنگی در نظر گرفته شود تا ایمنی دانش‌آموزان در سفرهای راهیان نور تامین شود.

خرم آباد - ایلنا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با ابراز تاسف از سانحه اتوبوس دانش‌آموزان دختر راهیان نور در حوالی شاهرود، گفت: لازم است تعدادی اتوبوس خاص برای بازدید از مناطق جنگی در نظر گرفته شود تا ایمنی دانش‌آموزان در سفرهای راهیان نور تامین شود.

ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنادر خرم آباد، در مورد سانحه اتوبوس راهیان نور در حوالی شاهرود که طی روزهای اخیر اتفاق افتاد، افزود: باعث تاسف است در شرایطی که هنوز زمان زیادی از حادثه تصادف و واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان بروجنی نگذشته است، دوباره شاهد تکرار چنین حوادثی هستیم.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامت دانش‌آموزان در اردوهای دانش‌آموزی، ادامه داد: لازم است تا ایمنی حمل ونقل در کشور به استانداردهای قابل قبولی برسد، در غیر این‌صورت چنانچه ایم مهم اصلاح نشود، همچنان شاهد حوادث ناگوار خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: معمولا بیشتر سفرها به وسیله خودروها صورت می‌گیرد، لذا بالاترین صدمات و آسیب‌ها در حوادث جاده‌ای به وقوع می‌پیوندد.

عبدی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا مشکلات تردد‌ در مسیرهای حمل ونقل برطرف شود، افزود: کنترل وسایل نقلیه مانند اتوبوس اهمیت ویژه‌ای دارد و لازم است تعدادی اتوبوس خاص برای بازدید از مناطق جنگی در نظر گرفته شود و با دادن آموزش‌های درست به رانندگان، ایمنی لازم دانش‌آموزان در سفر به راهیان نور تامین شود.

وی با یادآوری این موضوع که راهیان نور و بازدید از مناطق جنگی برای کشور اهمیت ویژه‌ای دارد، متذکر شد: با توجه به اینکه دشمنان نظام درصدد کم رنگ کردن نقش حرکت‌های فرهنگی در کشور همچون بازدید از مناطق جنگی هستند، بنابراین ضرورت دارد تا نسبت به برگزاری چنین فعالیت‌های بزرگی، حساسیت جدی نشان داده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش همواره به دنبال بررسی‌ چنین حوادثی است، گفت: معمولا این بررسی‌ها آن هم بعد از وقوع حوادث به هیج جا ختم نمی‌شود، بر اسن اساس ضرورت دارد برای بهبود شرایط و تامین سلامت دانش‌آموزان برنامه‌های ویژه و منطقی در نظر گرفته شود.

پنج شنبه شب گذشته، اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر راهیان نور که در حال بازگشت از مناطق عملیاتی بود، حوالی شاهرود دچار سانحه شد.

در این حادثه، راننده و کمک راننده‌ای که در قسمت پایین اتوبوس مشغول استراحت بود در دم جان باخته و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند. پیش از این اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر بروجنی در بازگشت از مناطق جنگی واژگون شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر