کد خبر: 3060 A

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان لرستان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان لرستان از ضبط 39 گواهینامه رانندگانی که بیشترین نمره منفی را داشته اند خبر داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان لرستان از ضبط 39 گواهینامه رانندگانی که بیشترین نمره منفی را داشته اند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، سرهنگ پرویز حسینی اظهار داشت: با بررسی های به عمل آمده از ابتدای سال تا کنون تعداد 39 نفر از رانندگان وسایل نقلیه حداکثر نمره منفی مرحله اول را کسب کرده اند.

وی با ابراز نگرانی از انکه اکثر آنان رانندگان وسایل نقلیه عمومی بوده اند، گفت: در قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی برای 18 مورد تخلف بین 3 تا20 نمره منفی پیش بینی شده که متاسفانه این تعداد راننده با انجام این نوع از تخلفات نمرات منفی آنان در مرحله اول به 30 نمره رسیده است.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه گواهینامه این رانندگان به مدت 3 ماه ضبط و بعد از مدت مقرر با واریز مبلغ چهار میلیون ریال به حساب خزانه داری کل، گواهینامه مستردد می شود، افزود: این رانندگان متخلف در طول محرومیت حق رانندگی ندارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان لرستان تصریح کرد: رانندگی در زمان محرومیت به منزله راننده بدون مجوز است و فرد خاطی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

سرهنگ حسینی گفت: واحد اجرائیات استان لرستان اسامی مالکان وسایل نقلیه ای که حداکثر نمره منفی مرحله اول را کسب کرده اند استخراج و با دستیابی به آدرس آنان موضوع به آنان ابلاغ شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر