کد خبر: 63277 A

انتقاد شدید نماینده الیگودرز از صداوسیمای مرکز لرستان:

متأسفانه صداوسیمای لرستان به شهرهای استان و به‎ویژه الیگودرز بی‎توجه است و فرهنگ و زبان و گویش اصیل لری که در الیگودرز و دیگر نقاط استان است در برنامه‎های صداوسیمای مرکز لرستان جای ندارد.

  متأسفانه صداوسیمای لرستان به شهرهای استان و به‎ویژه الیگودرز بی‎توجه است و فرهنگ و زبان و گویش اصیل لری که در الیگودرز و دیگر نقاط استان است در برنامه‎های صداوسیمای مرکز لرستان جای ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، توکلی در گفت‎وگوی اختصاصی با ایلنا در ارتباط با عملکرد صداوسیمای مرکز لرستان در ایام نوروز و به صورت کلی گفت: لرستان دارای مردمی با فهم و با فرهنگ اصیل است که متأسفانه صداوسیمای لرستان به شهرهای استان و به‎ویژه الیگودرز بی‎توجه است و فرهنگ و زبان و گویش اصیل لری که در الیگودرز و دیگر نقاط استان است در برنامه‎های صداوسیمای مرکز لرستان جای ندارد.
وی ادامه داد: از مدیرکل صداوسیمای لرستان سخت گلایه‎مندم و عملکرد آن را مطلوب نمی‎دانم. الیگودرز دارای مناطق بسیار جذاب گردشگری و فرهنگی است که متأسفانه در برنامه صداوسیمای لرستان گنجانده نشده است و بی‎توجهی محض به مناطق محروم استان برای مدیران استان قابل توجیه نیست.
توکلی تصریح کرد: صداوسیما باید زبان گویای مردم و نمایندگان مردم باشد که گویا مدیران این مرکز با این مقوله بیگانه هستند و متأسفانه صداوسیما در انعکاس اخبار نمایندگان گزینشی عمل می‎کند و در برخی موارد با سانسور خبرها در انعکاس خبر امانت‎داری را رعایت نمی‎کند و اخبار را آن طور که خود می‎خواهد انعکاس می‎دهد.
نماینده مردم الیگودرز در ادامه صحبت‎هایش گفت: متأسفانه در ایام نوروز شهر الیگودرز که یک شهر باستانی، دارای فرهنگ غنی و دارای جاذبه‎های بسیار خوب گردشگری است و می‎توانستیم با برنامه‎ریزی بسیار خوب و انعکاس آن در صداوسیما باعث جذب بسیاری از توریست‎های خارجی و داخلی در فصول بهار و تابستان در الیگودرز باشیم اما با بی‎اعتنایی مسوولان صداوسیما در توجه به این شهر قدیمی و ناکار آمدی محض اداره کل میراث فرهنگی این فرصت طلایی برای شناسایی الیگودرز به مردم قصور بزرگی از این دو اداره صورت گرفت و مدیران باید پاسخگوی باشند.
وی در پایان بیان کرد: واقعاً جای تعجب دارد که صداوسیمای لرستان با بی‎اعتنایی حتی یک برنامه را به شهرستان الیگودرز که مهد تمدن در استان است اختصاص نداد. بنده و بسیاری از نمایندگان از عملکرد مدیرکل صداوسیمای استان لرستان به‎شدت گلایه‎مندیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر