کد خبر: 68425 A

استاندار لرستان

توضیح استاندار لرستان در خصوص مطالبات مردم ازنا برای راه‌انداری طرح‌های نیمه‌كاره

ایلنا: استاندار لرستان در ازنا ضمن اشاره به طرح‌های نیمه کاره  گفت: مشکل طرح‌های نیمه کاره در ازنا بخش خصوصی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، استاندار لرستان در خصوص مطالبات مردم ازنا برای راه اندازی طرح‌های نیمه کاره و تعطیل اذعان کرد: اعتقاد من در دوران کاری‌ام خدمت بدون منت است اما کاستی‌هایی داریم و عذرخواهی می‌کنیم. اما قصد کوتاهی نداریم.در برخی موارد زورمان نمی‌رسد ولی برای شفاف سازی افکار عمومی باید بگویم بنده تا كنون در طول مدت خدمتم، هیچ اضافه کاری و حق ماموریتی دریافت نکرده‌ام.
حبیب الله دهمرده در سفر به ازنا بعد از گذشت مدت‌ها از ماموریت وی در لرستان بر خلاف انتظار مردم ازنا برای راه اندازی پروژه‌ها بیشتر به موضوع کلنگ زنی سد بختیاری پرداخت و گفت: با سفر ابتدای سال رئیس جمهور به لرستان کلنگ زنی بلند‌ترین سد بتونی دنیا را داشتیم که در این راستا توانستیم نام لرستان را در رکورد‌ها ثبت کنیم و در این بخش دولت بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان از خزانه ارزی اعتبار تخصیص داده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به حاشیه‌های فراوانی که این طرح داشته است ابراز کرد: می‌گویند بودجه سد بختیاری می‌توانست در کل استان توزیع شود و من در پاسخ می‌گویم که اینطور نیست، دولت این بودجه را برای سد بختیاری اختصاص داده و نمی‌توان در بخش‌های دیگر این اعتبار را مصرف كرد، ما در انتخاب بودجه دخالتی نداریم.

دهمرده درباره محل احداث سد گفت: این سد را نمی‌توانستیم در ازنا، الیگودرز یا هر جای دیگر تاسیس کنیم چرا که تنها جایی که شرایط لازم را برای احداث داشت محل فعلی آن است.

وی در ادامه به خدمات دولت احمدی‌نژاد در لرستان پرداخت و گفت: اولین سفر رئیس جمهور در سال جاری، جهت افتتاح سد بختیاری به لرستان بوده و شروع طرح راه آهن سراسری اراک به خرم آباد داشتیم و امروز کسی نمی‌تواند منکر کارهای او در لرستان باشد، اگر من خود منکر آن باشم اتفاق تاریخی افتاده است و پروژه‌های وی تا پایان تابستان ۹۲ به بهره برداری می‌رسند و ما افتخار آن را داریم که لرستان رتبه اول کشور را در این راستا بدست آورده است.

دهمرده در ادامه درباره مشکلات طرح‌های ازنا گفت: ازنا دارای ۵ پروژه نیمه کاره ونیمه تعطیل است که شاخص آن‌ها سد کمندان، فولاد و ذوب آهن، فروآلیاژ، منطقه ویژه اقتصادی، آبرسانی و طرح فاضلاب هستند که مشکل بیشتر آن‌ها مدیریت بخش خصوصی می‌باشد.

*حاشیه جلسه: یکی از حضار در جلسه عمومی با انتقاد از عملکرد استانداری در خصوص طرح‌های نیمه کارهٔ ازنا و همچنین کارگر‌های غیر بومی در کارخانجات ازنا با برخورد هیئت همراه استانداری لرستان، و همچنین شخص استاندار مواجه شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر