کد خبر: 68436 A

آیت الله نوری همدانی:

هر شغلی مسئولیت آفرین است و در این میان مسئولان امر که پست، مسند و یا مقامی را در اختیار دارند در برابر میلیون ها نفر مسئول هستند و اگر کوتاهی کنند به این افراد خیانت کرده اند.

ایلنا: هر شغلی مسئولیت آفرین است و در این میان مسئولان امر که پست، مسند و یا مقامی را در اختیار دارند در برابر میلیون‌ها نفر مسئول هستند و اگر کوتاهی کنند به این افراد خیانت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، آیت الله حسین نوری همدانی، عصر پنج شنبه، در جلسه شورای اداری لرستان با تاکید بر ضرورت شناخت و شکر نعمت‌ها، عنوان کرد: بزرگ‌ترین نعمتی که خداوند به ما عطا کرده است نعمت اهل بیت و ولایت است.

این مرجع تقلید همچنین سومین مسئولیت هر فرد را مسئولیت شغلی دانست و بیان داشت: هر شغلی مسئولیت آفرین است و در این میان مسئولان امر که پست، مسند و یا مقامی را در اختیار دارند در برابر میلیون‌ها نفر مسئول هستند و اگر کوتاهی کنند به این افراد خیانت کرده‌اند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه معنی انقلاب اسلامی این نبوده که عده‌ای بروند و چهره‌های دیگری سر کار بیایند و ادامه داد: انقلاب به معنی تحول عمیق است و انقلاب اسلامی در این راستا به ثمر رسید که زیرساخت‌ها را عوض کند.

وی با بیان اینکه استقرار انقلاب اسلامی در راستای به وجود آمدن ارزش‌های الهی بوده است، عوان کرد: باید به گونه‌ای عمل شود که هر کسی که در ایران قدم می‌گذارد آثار این انقلاب بزرگ را ببیند.

وی با تاکید بر اینکه نعمت ولایت فقیه از دستاوردهای استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران است افزود: امام خمینی (ره) طراح نعمت ولایت فقیه بودند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه در قرن بیستم هیچ صدایی به مانند صدای امام (ره) دنیا را به لرزه در نیاورد، ادامه داد: علی رغم گذشت سال‌ها از رحلت امام خمینی (ره) حضرت آیت الله خامنه‌ای در راس نظام به خوبی انقلاب را هدایت کرده‌اند و همین امر یکی از ارکان اقتدار این نظام است که حرف اول را در مقابل دنیای کفر می‌زند.

این مرجع تقلید با اشاره به برگزاری اجلاس بیداری اسلامی و طرح مسئله فلسطین ادامه داد: باید آمریکا، اروپا، استکبار و صهیونیسم بداند که این سرزمین متعلق به مردم فلسطین است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه اسرائیل به دنبال تقسیم کشور فلسطین بوده و غاصب است، افزود: تا زمانی که اسرائیل حضور دارد این منطقه روی آرامش را به خود نخواهد دید.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری کشورهای مسلمان برای نابودی اسرائیل ابراز امیدواری کرد که با نابودی این رژیم غاصب این منطقه روی آرامش به خود ببیند.

آیت الله نوری همدانی در ادامه سخنان خود به انتظارات مردم از مسئولان اشاره کرد و بیان داشت: مردم این همه فداکاری کردند و زحمت کشیدند تا نظامی به وجود بیاید که اسلامی باشد و مردم در افق زندگی خودشان روشنایی و وسعت ببینند.

مسئولان به عنوان افسران جبهه جنگ نرم در مقابل این هجمه ایستادگی کنند

آیت الله نوری همدانی با یادآوری اینکه امروز دنیای استکبار اعم از آمریکا، اروپا، صهیونیسم و... همه امکانات و علم خود را استخدام کرده‌اند برای کوبیدن انقلاب اسلامی ایران افزود: در برابر چنین جریانی پیش خداوند مسئول هستیم که هر چه بیشتر در راستای اقتدار و استمرار انقلاب اسلامی گام برداریم.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه باید همواره در برابر دشمنان مبارز و مجاهد باشیم، ادامه داد: امروز همه اهانت‌ها به اسلام، قرآن، پیامبر گرامی اسلام و... در راستای جلوگیری از گسترش و نفوذ اسلام در جهان است.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه ما در صحنه یک جنگ نرم قرار داریم، افزود: در این شرایط مسئولان باید به عنوان افسران جبهه جنگ نرم در مقابل این هجمه ایستادگی کنند.

وی با یادآوری اینکه جنگ نرم در دنیا به شدت ادامه دارد و هرگز تمام نمی‌شود، افزود: روز به روز مستکبران عالم و دشمنان اسلام خود را بیش از گذشته مجهز می‌کنند و ما نیز باید هر روز بیشتر خود را برای مبارزه آماده کنیم.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه با وقوع انقلاب اسلامی باید اصول و ارزش‌های انقلاب در افکار و اندیشه‌های مردم و مسئولان درونی سازی شود، تصریح کرد: با این تفاسیر در این انقلاب خدمت کردن عبادت است و هر شخصی که به قصد خدمت و تقویت نظام گامی بردارد عبادت کرده است.

وی در ادامه با ارائه توصیه‌هایی به مسئولان عنوان کرد: نخستین نکته این است که مسئولان باید با مردم با اخلاق خوب برخورد کنند و نوع رفتار آن اسلامی، اخلاقی و انسانی باشد.

این مرجع تقلید با تاکید بر برخورد با چهره گشاده، کلمات و عبارات محترمانه و رفتار توام با اخلاق اسلامی از سوی مسئولان تاکید کرد و بیان داشت: تواضع از دیگر ویژگی‌هایی است که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در برابر مردم خود را کوچک بشمارند چرا که تکبر دام شیطان است و هرکسی تکبر ورزید سقوط می‌کند، ادامه داد: همچنین انتظار می‌رود مسئولان روحیه خدمتگزاری داشته باشند و هر کس به هر اندازه‌ای که می‌تواند به مردم خدمت کند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه این موقعیت و مسند و مقام همه امانت است، افزود: مردم برای استقرار این نظام تلاش بسیاری کشیده‌اند و انتظار دارند در مراجعه به ادارات و دستگاه‌ها مشکلاتشان رفع شود.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه باید قدر این نظام را دانست و همواره برای تقویت آن در صحنه بود، افزود: در این راستا حضور در صحنه انتخابات وظیفه همه ماست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر