کد خبر: 69389 A

طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی مراسم تجلیل از 596 معلم نمونه کشوری، استانی و منطقه‌ای در خرم‌آباد برگزار شد.

ایلنا: طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، مراسم تجلیل از ۵۹۶ معلم نمونه کشوری، استانی و منطقه‌ای در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استانی در خرم‌آباد، ضمن تبریک هفته معلم و شهادت استاد شهید مرتضی مطهری گفت: استاد شهید مرتضی مطهری در همه حوزه‎های اسلامی متخصص، فیلسوفی ارزشمند و اسلام‎‌شناسی به تمام معنا بوده است.

حجت‎الله کلانتری افزود: توجهی که شهید مطهری به جایگاه معلم داشته، نشان از منزلت بالایی است که این قشر دارند و ما هم به تأسی از این بزرگان باید جایگاه و منزلت آن‌ها را تکریم کنیم.

وی با اشاره به اینکه با اجرای نظام رتبه‎بندی، معلمان جایگاهی معادل هیات علمی در دانشگاه‎‌ها پیدا می‌کنند، گفت: با پیاده شدن نظام رتبه‎بندی، معلمان جایگاهی معادل هیات علمی در دانشگاه‎‌ها پیدا می‌کنند، چرا که در سند نگاه به معلم نگاهی کارمندی نیست، بلکه معلم به عنوان یک شخصیت فرهنگی و تربیتی باید به جامعه شناسانده شود و برای تحقق این مهم باید بسترهای مناسب فراهم شود.

کلانتری با بیان اینکه پیروی از اسوه‎‌ها و الگوهای دین از جمله پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) نشان از رفیع بودن جایگاه معلم دارد، افزود: در جهت تکریم مقام معلم طی سال‎های اخیر کارهای خوبی در جهت ارتقا منزلت معلمان در آموزش و پرورش صورت گرفته، اما برای رسیدن به جایگاه واقعی فاصله‎‌ها زیاد بوده که برای پر کردن این فاصله‎‌ها برنامه‎ریزی‎هایی صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: نقش و جایگاه معلم در سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش بیان شده و برنامه‎ریزی و به کارگیری امکانات و فرصت‎های اجتماعی برای اعتلای فرهنگ عمومی در تکریم و پاسداشت مقام معلم با تأکید بر استفاده از ظرفیت رسانه ملی امری ضروری بوده که در سند تحول به آن اشاره شده است.

کلانتری افزود: از دیگر برنامه‎های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استقرار نظام‎بخشی صلاحیت‎های عمومی، تخصصی و حرفه‎ای، تعیین ملاک‎های ارزیابی و ارتقا شغلی معلمان براساس نظام معیار اسلامی، و... بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان با بیان اینکه ۱۰۲ میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس این استان نیاز است، گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار و ۱۷ کلاس درس غیرهوشمند در لرستان وجود دارد که اگر برای هر کلاس درس ۶ میلیون تومان برای هوشمندسازی در نظر بگیریم ۱۰۲ میلیارد تومان در این زمینه اعتبار نیاز است.

در این مراسم از ۵۹۶ معلم نمونه کشوری، استانی و منطقه‎ای تجلیل شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر