کد خبر: 80179 A

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:

سال گذشته 25 قلم کالا به 31 کشور خارجی به عنوان کشورهای هدف صادرات ایران ارسال شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد دارد.

سال گذشته 25 قلم کالا به 31 کشور خارجی به عنوان کشورهای هدف صادرات ایران ارسال شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد دارد.

ˈبه گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد،حجت الله بیرانوندˈ در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه استان لرستان از نظر معادن دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی است، بالا رفتن میزان استخراج از معادن استان موجب رونق اقتصادی استان خواهد شد.  

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: چهار میلیون و 500 تن سال گذشته از معادن استان استخراج شد و این میزان به عنوان ظرفیت بسیاری خوبی در بخش معادن لرستان است.

وی با اشاره به وجود 103 معدن فعال در لرستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از دو هزار نفر در معادن استان به صورت جدی فعالیت دارند و در راستای رونق اقتصادی و توسعه فعالیت های حوزه اقتصاد استان نقش اساسی دارند.

وی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته 25 میلیارد ریال حقوق گمرکی از معادن استان دریافت شده که در نوع خود بی نظیر بوده است.

بیرانوند در ادامه به وضعیت صادرات در لرستان اشاره کرد و گفت: سال گذشته 25 قلم کالا به 31 کشور خارجی به عنوان کشورهای هدف صادرات ایران ارسال شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد دارد.

وی همچنین به رتبه بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص عملکرد سازمان های مختلف در کشور اشاره کرد و گفت: از آنجا که وزارت خانه استان های کشور را به سه منطقه تقسیم کرده لرستان در ارزیابی های صورت گرفته در این بخش در حوزه استانی رتبه اول و در حوزه کشوری رتبه ششم کشور در بخش عملکرد را به دست آورده است.

وی به آموزش پنج هزار و 128 نفر ساعت از کارکنان این سازمان در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: همچنین طرح های آموزشی و پژوهشی و مطالعات صورت گرفته توسعه قابلیت های صنعتی، معدنی و تجاری استان برای جذب سرمایه گذار نیز صورت گرفته تا از این طریق راه انجام سرمایه گذاری در این حوزه ها هموار شود.       

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر