کد خبر: 803 A

رئیس امور شعب بانك ملی لرستان

رئیس امور شعب بانك ملی لرستان گفت: مردم استان در مجموع شش هزار میلیارد ریال در راستای عدم پرداخت تسهیلات بانكی خود، معوقه بانكی دارند.

خرم آباد - ایلنا: رئیس امور شعب بانك ملی لرستان گفت: مردم استان در مجموع شش هزار میلیارد ریال در راستای عدم پرداخت تسهیلات بانكی خود، معوقه بانكی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، حجت نظری در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینكه منابع بانكی استان محدود است، اما به منظور رفع برخی مشكلات مردم، تسهیلات بانكی به مردم پرداخت می شود، عدم پرداخت این تسهیلات، مشكلاتی را برای شعب مختلف استان به وجود آورده است.

وی تصریح كرد: در مجموع 21 هزار میلیارد ریال منابع بانك ملی ایران شعبه لرستان است كه 173 درصد این منابع در قالب تسهیلات بانكی به مردم پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: سالانه حدود 370 میلیارد ریال در قالب تسهیلات به مردم پرداخت می شود كه مردم باید در راستای جلوگیری از برخی مشكلات به ویژه در منابع بانكی، نسبت به پرداخت معوقات خود اقدام كنند تا بانك ملی استان نیز بتواند برای ارایه خدمت بهتر به متقاضیان اقدام كند.

نظری با اشاره به اینكه آمار مطالبات بانك ملی شعبه لرستان نسبت به دیگر استان ها بالاتر است، افزود: عموما متقاضیان تسهیلات بانكی كه توان مالی خوبی دارند، به عنوان بدهكاران به این شعبه محسوب می شوند كه این افراد باید برای كاهش مشكلات و استفاده مابقی متقاضیان از تسهیلات، نسبت به بازپرداخت تسهیلات خود اقدام كنند.

وی با بیان اینكه تسهیلات بانكی برگشت ناپذیر نیست، اضافه كرد: با این وجود استان لرستان نسبت به سال های گذشته در وضعیت مطلوب تری قرار دارد كه در این راستا همكاری رسانه های گروهی جهت فرهنگ سازی مردم در جهت بازپرداخت تسهیلات بانكی استان بسیار ضروری است.

رئیس کمیسیون هماهنگی بانکهای استان گفت: یكی از مشكلات اساسی در شعب بانكی بازپرداخت تسهیلات بانكی توسط افراد متقاضی است كه باید رسانه های گروهی در این زمینه همكاری جدی داشته باشند تا با بازپرداخت تسهیلات، متقاضیان جدید از تسهیلات بانكی جدید بهره مند شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر