کد خبر: 90184 A

نماینده ولی فقیه در لرستان:

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مالیات دریافتی دولت، صرف عمران و آبادانی کشور و زمینه سازی برای خدمت بیشتر و رفاه و آسایش مردم می‌شود.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مالیات دریافتی دولت، صرف عمران و آبادانی کشور و زمینه سازی برای خدمت بیشتر و رفاه و آسایش مردم می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، حجت الاسلام و المسلمین ˈسیداحمد میرعمادی در دیدار با مدیران و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان، افزود: مالیات یک حقوق مالی است که بردرآمد و دارایی‌های افراد تعلق می‌گیرد تا از این طریق هزینه‌های عمومی دولت تامین شود.

وی اظهار داشت: پرداخت به موقع و قانونمند مالیات از سوی مردم یک اصل مهم و غیرقابل اجتناب در عرصه مدیریت جامعه است که البته باید در تعیین میزان مالیات، قانون، انصاف و عدالت به خوبی رعایت شود.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به تعریف مالیات در دین اسلام، افزود: مالیات در دین اسلام به صورت مالیات شرعی که‌‌ همان خمس و ذکات است مطرح شده و موارد مصرف آن‌ها نیز کاملا مشخص و معین است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: مالیات دریافتی دولت، صرف عمران و آبادانی کشور و زمینه سازی برای خدمت بیشتر و رفاه و آسایش مردم می‌شود.

وی با تاکید بر آگاهی بخشی به مردم برای نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات، افزود: بخش عمده درآمدهای کشور از منابع و معادن طبیعی و زیرزمینی حاصل می‌شود و با توجه به پایان پذیر بودن این منابع، مالیات راهکاری مطمئن برای اداره امور کشور است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر