کد خبر: 90202 A

شهردار خرم آباد:

شهردار مركز لرستان بر ضرورت احداث و راه اندازی كارخانه كمپوست توسط شهرداری خرم آباد تاكید و از راه اندازی كارخانه پردازش زباله تا بهمن‎ماه سال جاری خبر داد.

ایلنا: شهردار مركز لرستان بر ضرورت احداث و راه اندازی كارخانه كمپوست توسط شهرداری خرم آباد تاكید و از راه اندازی كارخانه پردازش زباله تا بهمن‎ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آّباد، هرمز نصیری در جمع خبرنگاران گفت: از سال ۸۵ قراردادی در این زمینه منعقد شده، ولی تاکنون این قرارداد بلاتکلیف مانده و از سوی شهرداری هم پیگیری‎های جدی‎ صورت نگرفته بود.
وی افزود: پس از پیگیری‎های اخیر شرکت طرف قرارداد ملزم به اجرای تعهدات خود شده و ساخت ماشین‌آلات مربوطه به خط پردازش شروع شده و تا پایان بهمن‎ماه سال‎جاری نصب و راه‎اندازی خواهد شد.
شهردار اظهار کرد: با اجرای خط پردازش حجم زباله جهت دفن بسیار کم می‌‎شود و مواد بازیافتی دوباره به چرخه تولید برگردانده و از اتلاف این سرمایه ملی جلوگیری می‌شود.
نصیری گفت: بر اساس قانون برنامه پنج‌ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تکلیف قانونی شهرداری‎های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت باید پسماندهای خود را با روش‎های اشاره شده در این قانون بازیافت کنند. بنابراین شهرداری خرم آباد این طرح را در دو فاز به اجرا خواهد گذاشت.
وی افزود: تاکنون بیش از ۶ میلیارد و هفتصد میلیون ریال بابت خرید ماشین آلات پرداخت شده و جهت سوله و اجرای فوندانسیون و مراحل امتیاز برق و ساختمان اداری و دیگر ملزومات نیز ۹ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال هزینه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر