کد خبر: 94341 A

مدیر كل حمل و نقل و پایانه‌های لرستان خبر داد:

اولین مرحله اجرای طرح محدودیت تردد مینی‌بوس‌های فرسوده در استان لرستان آغاز شد.

ایلنا: اولین مرحله اجرای طرح محدودیت تردد مینی‌بوس‌های فرسوده در استان لرستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مدیر کل این نهاد در این خصوص گفت‌: اجرای طرح مرحله اول محدودیت تردد مینی‌بوس‌های فرسوده استان لرستان آغاز شده و از این پس از تردد مینی‌بوس‌های با عمر بیش از ۳۰ سال (‌سال ساخت ۱۳۵۸ و پایین‌تر‌) در چرخهٔ حمل و نقل عمومی در فعالیت‌های برون شهری جلوگیری می‌شود.

«نصرت‌الله حیدری» تصریح کرد‌: با هدف نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافری استان‌؛ این‌گونه وسائط نقلیه در صورت داشتن شرایط لازم جهت جایگزینی وسیله نقلیه جدید می‌توانند از ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۴ درصد و دورهٔ بازپرداخت ۶۰ ماهه بهره‌مند شوند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های لرستان اظهار داشت‌: مالکان مینی‌بوس‌های فرسوده با ارائه مدارک لازم از جمله کارت هوشمند و سایر مدارک مورد نظر که فعال بودن آن‌ها را در بخش حمل و نقل برون شهری به اثبات برساند‌؛ ضمن مراجعه به انجمن صنفی رانندگان حمل و نقل مسافر‌، لازم است در اسرع وقت اقدامات مقتضی را به عمل آورند.

حیدری افزود‌: در استان لرستان ۴۰۰ دستگاه مینی‌بوس فرسوده شناسایی شده است که تاکنون ۲۳۰ مورد تشکیل پرونده داده‌اند و ۴۰ نفر نیز از تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی گفت: از سایر مالکان این‌گونه وسائط نقلیه درخواست می‌‌کنیم از شرایط مهیا شده ‌‌نهایت استفاده را به عمل آورند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر