کد خبر: 95465 A

نماینده ولی فقیه در استان لرستان:

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه شکرگذاری ثمرات و برکات فراوانی دارد، افزود: ثمره شکرگذاری فزونی نعمت است و ناسپاسی منجر به عذاب الهی می شود.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه شکرگذاری ثمرات و برکات فراوانی دارد، افزود: ثمره شکرگذاری فزونی نعمت است و ناسپاسی منجر به عذاب الهی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد،حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار ایلنا از روز عید فطر به عنوان روز شکرگذاری به درگاه خداوند متعال یاد کرد و بیان داشت: عید فطر روز شکرگذاری به خاطر نعمت های فراوانی است که خداوند به ما عطار کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ماه مبارک رمضان را ماه بهره مندی از مواهب و برکات الهی و ماه ضیافت الهی دانست و بیان داشت: روز عید فطر زمان شکرگزاری از نعمت هایی است که خداوند متعال در ماه رمضان به ما عنایت کرده است.

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه سخنان خود به روایتی از امام صادق(ع) اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس این روایت سه چیز است که با وجود آنها چیزی به انسان ضرر نمی رساند.

وی با یادآوری اینکه این سه عمل را باید نمازگزاران و مومنان مد نظر داشته باشند ادامه داد: دعا در هنگام گرفتاری، استغفار در هنگام گناه و شکرگذاری در برابر نعمت سه عمل مورد تاکید در روایت امام صادق(ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه شکرگذاری ثمرات و برکات فراوانی دارد، افزود: ثمره شکرگذاری فزونی نعمت است و ناسپاسی منجر به عذاب الهی می شود.

حجت الاسلام میرعمادی بهترین و بالاترین شکر نعمت را دوری از گناهان دانست و بیان داشت: عید فطر روز حمد و ثنای پروردگاه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه عید فطر عید سعادتمندان است، یادآور شد: در این روز به سوی کارهای خیر بشتابید که این امر سبب سعادت و رستگاری می شود.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین به اعمال روز عید فطر اشاره کرد و بیان داشت: پرداخت زکات فطره از جمله این اعمال است که موجب سلامتی بدن می شود.

وی ادامه داد: صله رحم، بازدید و سرکشی از خانواده های شهدا و جانبازان، عیادت بیماران و خواندن زیارت امام حسین(ع) از دیگر اعمال ذکر شده برای این عید بزرگ است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود عید فطر را نوید بخش تحولات سرنوشت ساز در زندگی اهل ایمان دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر