کد خبر: 99751 A

استاندار لرستان:

بیشترین مجازات‌ها باید برای سودجویانی که در این خصوص فعال هستند در نظر گرفته شود تا حاصل دسترنج کشاورزان استانی از استان خارج نشود.

ایلنا: استاندار لرستان گفت: شناسایی و برخورد قاطع و قانونی با صنوف متخلف و افراد فرصت طلبی که به منظور تامین منافع خود، سعی در ایجاد بی‌نظمی و هرج و مرج در بازار و روند عرضه و تقاضای کالا و خدمات را دارند، امری لازم و ضروری است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم اباد، حبیب الله دهمرده در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر برخورد قانونی با متخلفان صنفی افزود: مسئولان و مدیرانی که در راستای تنظیم بازار و تهیه اقلام مورد نیاز مردم مسئولیت دارند، باید با اعمال جریمه‌های بازدارنده، نظارت اساسی و مستمر بر نحوه توزیع و عرضه مواد مورد نیاز مردم داشته باشند.
وی با تاکید بر جلوگیری از خروج غیرقانونی گندم از استان اظهار داشت: بیشترین مجازات‌ها باید برای سودجویانی که در این خصوص فعال هستند در نظر گرفته شود تا حاصل دسترنج کشاورزان استانی از استان خارج نشود.
وی گفت: نیروی انتظامی، سازمان صنعت معدن تجارت، تعزیرات و سایر دستگاه‌های مرتبط باید رانندگانی که محموله‌های گندم را به خارج از استان صادر می‌کنند توقیف نمایند.
وی تصریح کرد: بنا بر آمار ارایه شده، ۱۱۵ خودرو که نسبت به خروج غیرقانونی گندم از استان اقدام کرده‌اند شناسایی شده و مشخصات آنان برای توقیف و برخورد قانونی به اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اعلام شده است.
استاندار لرستان همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت کامل مرغداری‌های استان گفت: باید به نحوی برنامه‌ریزی شود تا در مدت جوجه ریزی، مردم در خصوص تامین گوشت مرغ مشکلی نداشته باشند.
دهمرده افزود: نظارت‌های غیرمحسوس به صورت مستمر از مرغداری‌های استان انجام شود تا مرغداری‌های متخلف و نیمه فعال شناسایی و با برخورد قانونی لازم صورت گیرد.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان نیز گفت: نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا و پوشاک مدارس ۱۵ شهریورماه در استان دایر می‌شود.
حجت الله بیرانوند افزود: در این نمایشگاه‌ها اقلام مورد نیاز و کالاهای اساسی مردم نیز با قیمت مصوب و تخفیف ویژه به فروش می‌رسد.
به گفته بیرانوند در حال حاضر از مجموع ۲۰قلم کالای اساسی مصرفی مردم، ۱۹ قلم کالا کاهش قیمت داشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر