کد خبر: 103138 A

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران عنوان کرد:

مازندران رتبه اول باسوادی را در كشور داراست كه استان‌های سمنان و اصفهان در رده‌های بعدی قرار دارند./ تا پایان برنامه پنجم توسعه باید شاهد ریشه‌كن كردن بی‌سوادی در كشور باشیم.

ایلنا: مازندران رتبه اول باسوادی را در کشور داراست که استان‌های سمنان. اصفهان در رده‌های بعدی قرار دارند.
به گزارش ایلنا از ساری، نعمت بقایی با اشاره به برگزاری جشن پایان بی‌سوادی تا پایان برنامه پنجم توسعه در استان گفت: شناسایی بی‌سوادان از کمبودهای اساسی ما محسوب می‌شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران در نشست خبری که به مناسبت ۱۷ شهریور سالروز جهانی مبارزه با بی‌سوادی در اداره کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، اظهار داشت: با تدبیر امام راحل سازمان نهضت سوادآموزی در سال ۵۸ تاسیس شد و با گذشت بیش از سه دهه از فعالیت آن اتفاقات خوبی در بحث مبارزه با بی‌سوادی در کشور رخ داد.

وی با بیان اینکه درصد باسوادی در مازندران ۹۷ درصد است گفت: مازندران رتبه اول باسوادی را در کشور داراست که استان‌های سمنان و اصفهان در رده‌های بعدی قرار دارند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: از سال ۹۰ نهضت سوادآموزی با آموزش و پرورش ادغام شد و مقرر شد از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش جهت ریشه کن کردن بی‌سوادی در کشور بهره گیری شود.

بقایی با بیان اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه باید شاهد ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در کشور باشیم، تصریح کرد: اخیراً براساس اطلاعات مرکز آمار کشور آمار بی‌سوادان کشور در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام شده که ۲۱ هزار نفر مربوط به مازندران است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران از تمام دستگاه‌های اجرایی خواستار شد به کمک سوادآموزی بیایند تا قبل از برنامه پنجم توسعه در جهت به صفر رساندن آمار بی‌سوادی در کشور اقدام کنند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در بحث آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان ۹۹.۸ درصد کودکان لازم التعلیم تحت پوشش قرار گرفتند.

بقایی تصریح کرد: مقام معظم رهبری پس از ادغام سوادآموزی با آموزش و پرورش ریشه کن کردن بی‌سوادی را برای ۱۰۰ درصد جامعه اعلام کردند که با این ملاک تا پایان برنامه پنجم توسعه جشن پایان بی‌سوادی را خواهیم داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر