کد خبر: 103393 A

مسابقه کاریکاتور در موضوعات مختلف شهری با حضور گروه‌های سنی مختلف در بهشهر برگزار شد.

ایلنا: مسوول روابط عمومی شهرداری بهشهر گفت: مسابقه کاریکاتور در موضوعات مختلف شهری با حضور گروه‌های سنی مختلف در بهشهر برگزار شد.

به گزارش ایلنا از بهشهر، فاطمه ذبیح‌پور افزود: این مسابقه با محوریت حقوق شهروندی، فرهنگ آپارتمان نشینی، کاهش زباله، رفتار ترافیکی صحیح، نگهداری فضای سبز و المان‌های شهری، استفاده صحیح از وسایل نقلیه و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی برگزار و به نفرات بر‌تر نیز جوایزی اهدا شد.

وی ادامه داد: شهروندان و کار‌شناسان مسائل شهری با‌شناختی که از نقاط قوت و ضعف مدیریت شهری بهشهر دارند، می‌توانند با بهره گیری صحیح از زبان کاریکاتور، راه حل برطرف کردن این مشکلات را بیان کنند.

مسوول روابط عمومی شهرداری بهشهر گفت: آموزش شهروندی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی است و از‌‌ همان دوران کودکی به گونه‌ای است که کودک را درگیر مشارکت با اجتماع و محیط پیرامون خود می‌کند.

وی افزود: آموزش شهروندی نقش مهمی در تقویت روح جمعی در جامعه دارد و ارائه این آموزش‌ها می‌تواند نظام حقوقی، حس عضویت و حس تعلق و وابستگی اجتماعی را در جامعه نهادینه‌تر کند.

او ادامه داد: یادگیری معیارهای آموزش رفتار شهروندی به افزایش کیفیت زندگی جمعی و تقویت سرمایه اجتماعی می‌انجامد و اجرای یادگیری و تربیت شهروندی، حداقل حقوق ساختاری وفرهنگ شهرنشینی فرد را در جامعه مشخص می‌کند.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر افزود: همه مسایل و مشکلات اجتماعی را برای آموزش فرهنگ شهروندی می‌توان در قالب کاریکاتور به تصویر کشید و پیام صریح این هنر را به گوش شهروندان رساند.

ذبیح‌پور ادامه داد: این هنر به سادگی با همه اقشارو توده‌های اجتماعی رابطه مستقیم برقرار می‌کند و پیام فرهنگی را برای شهروندان و مخاطبان مخصوصا خانواده‌ها به تصویر می‌کشد.

وی گفت: هنر کاریکاتوردر مقایسه با سایر هنر‌ها مورد بی‌توجهی وبی مهری و اقبال کمتری قرارگرفته و این در حالیست که این هنر ارتباط بیشتری با مشکلات و مسایل موجود در جامعه برقرار خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر